Дали можливість закупитися в Росії. Назарбаєв прокоментував перехід Казахстану на плаваючий курс тенге

0 коментувати
Назарбаєв назвав введення плаваючого курсу вимушеним заходом, інспірованим експортерами

Назарбаєв назвав введення плаваючого курсу вимушеним заходом, інспірованим експортерами

Альтернативи переходу до вільно плаваючого курсу тенге в економічних умовах, що склалися в Казахстані, не було, заявив президент республіки Нурсултан Назарбаєв

"У нас було три варіанти - або нічого не робити, сидіти і чекати поліпшення ситуації. Проте ціною такої політики було б скорочення виробництва в країні, втрата робочих місць і спалювати валюту, тобто наші резерви, Національний фонд. (. . .) І держава рухалася б до краху", - сказав Назарбаєв на нараді за участю керівників великих підприємств республіки, передає Інтерафакс-Україна.

Другий варіант, за словами Назарбаєва, це плавне ослаблення курсу тенге в межах раніше встановленого валютного коридору. "В умовах поганої невизначеної ситуації на зовнішніх ринках такий варіант також вимагає великих витрат, золотовалютних резервів всередині країни, це призводить до неконкурентності всіх наших підприємств. (...) та спільного великого збитку. Тому, подумавши, прорахувавши, правильнішим є введення вільно плаваючого курсу тенге, перехід до інфляційного таргетування", - сказав він.

"Треба прямо сказати, що це був вимушений захід, іншої альтернативи у нас не було. Ви знаєте, ми планували всі наші програми по-іншому, але криза завжди вносить корективи, до цього ми повинні бути готові, і ми готувалися до цього. Ви це знаєте. Готувалися заздалегідь", - додав президент.

При цьому він підкреслив, що рішення про перехід до вільно плаваючого курсу тенге було прийнято урядом на прохання малого і середнього бізнесу та експортерів.

"Ми всі думали, я все бачив, ми дали можливість, відверто скажемо, нашим вкладникам перевести свої гроші в валюту. Ну і хто зміг, той понакуповував у Росії дешевих товарів", - сказав Назарбаєв.

Нагадаємо, у четвер, 20 серпня, середньозважений курс національної валюти Казахстану - тенге - на ранковій основній торговій сесії на Казахстанській валютній біржі (KASE) зафіксувався на рівні 255,26 тенге за долар проти 188,38 тенге в середу, впавши на 35,5%.

Обвал національної валюти Казахстану, тенге, призвів до закриття обмінних пунктів і деяких комерційних банків у країні, а також заморожування продажів автомобілів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: