CNN: Серед висланих із США російських дипломатів були шпигуни, які стежили за перебіжчиками з РФ

26 квітня 2018, 08:35
962
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Шпигуни з числа російських дипломатів стежили в США за перебіжчиками з Росії

Серед 60 російських дипломатів, які були вислані з США у зв'язку з отруєнням екс-розвідника Сергія Скрипаля, були шпигуни, які стежили за перебіжчиками з Росії, повідомляє телеканал CNN з посиланням на американських офіційних осіб.

За інформацією телеканалу, було зафіксовано щонайменше один епізод, коли шпигун з числа російських дипломатів вистежував громадянина РФ, який перебував під захистом ЦРУ. Йдеться про невідомого росіянина, який переїхав до США і отримав американські документи на інше ім'я.

Телеканал зазначає, що цей епізод і інші американські розвіддані викликають підозру, що росіяни готувалися до нападу на російських емігрантів у США, визначених Кремлем як зрадники чи вороги, за аналогією із Сергієм Скрипалем.

У ЦРУ і Білому домі відмовилися від коментарів щодо цього питання.

Російське посольство в США не відповіло на запит про коментар.

У зв'язку з отруєнням Скрипаля країни Заходу оголосили про вислання російських дипломатів. Найбільшу кількість росіян вислали США і Велика Британія - 60 і 23 відповідно. Також США закрили російське консульство в Сіетлі. Кілька країн відмовилися висилати російських дипломатів, серед них Австрія і Болгарія.

МЗС РФ оголосив про дзеркальні заходи щодо США і закриття генконсультства в Санкт-Петербурзі.

4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері.

Уряд Великої Британії оголосив, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в Росії. Вона відома під назвою Новачок. За даними британських ЗМІ, розвідка встановила, що Новачок був виготовлений в Саратовській області.

Висновки британської сторони підтвердили експерти Організації із заборони хімічної зброї, які опублікували свій звіт.

Росія ж відкидає всі звинувачення.