Чому захистом особистої інформації в інтернеті зайнялася навіть ООН

21 березня 2018, 21:12
330
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Через соцмережі є можливість надіслати особисте повідомлення кожній людині, і це виводить медійні кампанії на новий рівень

В Організації Об'єднаних Націй пропонують посилити захист особистої інформації в інтернеті.

Про це йдеться у сюжеті Радіо НВ.

Що чекає на соцмережі через скандал про витік даних Facebook

В ООН вважають, що для посилення захисту особистої інформації потрібно укласти угоду між компаніями та громадським суспільством. Про це заявив офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік. Коментуючі скандал щодо сбору данних у Facebook, Дюжаррік наголосив, що світове співтовариство стурбоване тим, як використовуються дані в інтернеті.

"Я думаю, що цей випадок, як і інші, пояснюють, чому генеральний секретар багаторазово закликав всіх гравців, а саме: уряди, технологічні компанії та громадянське суспільство, зібратися та досягнути якихось базових домовленостей. Він не чекає, що ООН сама буде займатися захистом особистих даних, але пропонує використовувати організацію як платформу", - сказав Дюжаррік.

Колишній директор з дослідженнь Cambridge Analytica Крістофер Уайлі розповів західним ЗМІ, що завдяки данним особистих профілів, аналітики компанії могли скласти повний психологічний портрет користувачів і маніпулювати кожним із них окремо

Водночас засновника соціальної мережі Марка Цукерберга чекають у Європарламенті з роз'ясненнями. Про це заявив президент інституції Антоніо Таяні. Він наголосив, що маніпулювання персональними даними є неприйнятним і загрожує демократії. Європарламент вимагає щоб свідчення засновник Facebook давав у комітеті правосуддя, додав Таяні.

"Тільки диктатури обмежують або забороняють соціальні мережі. Демократія повинна надати соціальним мережам правила, які запобігатимуть використанню особистих даних громадян проти їхньої волі. Тому ми як парламент повинні бути дуже послідовними, враховуючи те, що сталось. Якщо компанія, яка працює з Facebook, використала персональну інформацію для приватних інтересів, тоді ми повинні втрутитись. Нам потрібні правила для цього", - сказав Таяні.

Нагадаємо, компанію Facebook звинувачують у тому, що вона допустила витік особистих данних понад 50 мільйонів людей. Паралельно США та Британія звинувачують компанію Cambridge Analytica у використанні цих данних для маніпулювання думкою під час виборів президента Америки та Brexit. 

Колишній директор з дослідженнь Cambridge Analytica Крістофер Уайлі розповів західним ЗМІ, що завдякі данним особистих профілів, аналітики компанії могли скласти повний психологічний портрет користувачів і маніпулювати кожним із них окремо. В інтерв'ю виданню "The Guardian" він заявив що це була "машина пропаганди повного циклу".

Коментарі експертів про захист особистих даних у сучасному інтернеті

Як розповів в коментарі Радіо НВ керуючий партнер комунікаційної групи PlusOne Ван Максим Саваневський, слід і в подальшому очікувати таких масштабних інформаційних кампаній. Швидше за все, компанія Cambridge Analytica збирали інформацію не лише про британців та американців але й про українців, додав Саваневський.

"Мені здається, що Україна була однією з перших жертв саме впливу на соціальні мережі, та на те, як люди сприймають інформацію, як вони взаємодіють з нею. І, фактично, перші спроби маніпулювання інформаційним полем через соціальні мережі відбувалися в Україні. Тобто, якщо ми подивимося, що було протягом останніх чотирьох-п'яти років, тобто рік-два до Майдану, післямайданний період, то, в принципі, Російська Федерація як країна, яка дійсно володіє досить потужними технологіями роботи саме в соціальних мережах, домоглася непоганих успіхів у цій сфері", - сказав експерт.

Перші спроби маніпулювання інформаційним полем через соціальні мережі відбувалися в Україні

На думку президента цифрового консалтингового агенства Ольшанський та партнери Олександра Ольшанського, навіть якщо ООН вдасться встановити якісь правила для користування данними у соцмережах, у кінцевому підсумку уникнути їх витоків все одно не вдасться. Про це експерт розповів у коментарі Радіо НВ. Люди повинні самі критично ставитись до всього, що бачать в інтернеті, додав Ольшанський.

"Сьогодні люди надмірно довіряють інформації, яку отримують із соціальних мереж. І це дозволяє ними маніпулювати. Зрозуміло, що сьогодні і радіо, і телебачення зазнають маніпуляцій, але вони вже не мають такого фатального характеру. Мені здається, що потрібно зосередитися на тому, щоб прискорити процес пристосування суспільства до нових інформаційних технологій", - говорить експерт.

Сьогодні люди надмірно довіряють інформації, яку отримують із соціальних мереж. І це дозволяє ними маніпулювати

Український інтернет-простір дуже погано захищений, тому критичне ставлення до інформації у ньому дуже важливе, заявила в ефірі Радіо НВ експерт зі стратегічних комунікацій ГО Інформаційна безпека, колишній заступник міністра інформаційної політики України Тетяна Попова. Вона вважає, що технології маніпуляції громадською думкою за останні роки значно вдосконалились.

"За 20 років у медіабізнесі у нас також були програми для медіапланування, які прогнозували з майже дев'яностоп'ятивідсотковою вірогідністю ефект від медійних кампаній. Просто зараз це виходить на інший рівень завдяки соцмережам, де вже можна персонально для кожної людини зробити особисте повідомлення і зробити його "хендмейд", спеціально для кожної людини. Можливості використання біг-дата в цьому, це стає таким особистим вже", - зазначила Попова.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект