Через рекордний для РФ за кількістю космічних аварій рік, російські супутники відмовляються страхувати

2 коментувати
У той же час страхувати елементи супутників, вироблені в ЄС і США, в РФ готові
Фото: Роскосмос

У той же час страхувати елементи супутників, вироблені в ЄС і США, в РФ готові

Угруповання російських супутників мовлення, яке належить ФДУП Космічний зв'язок, в 2016 році може залишитися без страхового поліса

На даний час підприємство поки не прийняло рішення про укладення договору страхування орбітального угруповання на умовах, запропонованих альянсом компаній СОГАЗ, Інгосстрах і Альфастрахування, повідомляють Ізвєстія.

За словами джерела в ФДУП, вони не готові страхувати елементи супутників, вироблені в Росії.

"Проблема в тому, що нам запропоновано договір з великими винятками. Компанії готові застрахувати цільове обладнання супутників, яке вироблено європейськими або американськими компаніями. А елементи супутникової платформи, виготовлені красноярським ІСС імені академіка М. Ф. Решетньова, вони хочуть виключити", - розповів він.

Тобто у випадку відмови апаратури мовлення ФДУП Космічний зв'язок отримаємо страхове відшкодування, а в разі виходу з ладу службових систем супутника, наприклад системи живлення, грошей підприємство не отримає.

"Така ситуація виникла тому, що досі не опубліковано звіт про причини аварії космічного апарату AMOS 5, побудованого ІСС імені Решетньова з використанням тих же рішень, які застосовані на супутниках ГПКС і ВАТ Газпром космічні системи. Не дізнавшись причин аварії AMOS 5, страховики не готові брати відповідальність по страхуванню обладнання, яке, можливо, і стало причиною відмови", - додав співрозмовник.

У свою чергу в СОГАЗ, Інгосстраху і Альфастрахуванні від офіційних коментарів відмовилися, однак на умовах анонімності представник однієї з названих компаній розповів, що після цілої низки відмов російського космічного обладнання перестрахування місцевих ризиків на Заході пов'язане з великими труднощами.

Відзначається, що 2015 рік був надзвичайно багатий для Росії на космічні аварії.

Так, у квітні невдало закінчився запуск корабля Прогрес з вантажем для МКС, в травні невдало стартував Протон з мексиканським телекомунікаційних апаратом.

Також у цьому році на орбіті відмовили зарубіжні супутники російського виробництва - EgyptSat 2 в травні і AMOS 5 в листопаді. На початку грудня під час запуску був втрачений супутник Канопус-СТ.

Крім того, в цьому році вийшов з ладу на орбіті космічний апарат військового призначення Кондор-Е.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: