Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Чехія викликала російського посла у зв'язку зі справою Скрипаля

20 березня, 17:04
255
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Чехії протестують у зв'язку з брехнею Москви

Міністерство закордонних справ Чехії викликало посла Російської Федерації "на килим" для дачі пояснень з приводу заяв Москви про можливе виробництво нервово-паралітичної речовини Новачок чеськими лабораторіями.

"Завтра вранці буде викликаний посол Російської Федерації Олександр Зміївський, щоб пояснити нам неправдиву заяву російської сторони, в якій стверджувалося, що речовина Новачок, що була використана під час нападу в Солсбері в Великій Британії, могла бути з Чехії", - йдеться в заяві чеського МЗС.

Раніше МЗС Швеції викликало посла РФ з аналогічною вимогою.

Нагадаємо, що представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що найбільш імовірним джерелом походження отруйної речовини, за допомогою якої отруїли колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля та його доньку, є ті країни, які приблизно з кінця 90-х років по теперішній час проводять інтенсивні дослідження речовин з проекту Новачок. За її версією, цими країнами є Велика Британія, Словаччина, Чехія, Швеція і, можливо, США.

[see_also]

Обмін люб'язностями. Найяскравіші цитати від Росії і Великобританії в зв'язку з отруєнням екс-шпигуна Скрипаля

[/see_also]

Постійний представник Росії при Європейському Союзі Володимир Чижов уточнив, що дослідницька лабораторія з Великої Британії може бути джерелом нервово-паралітичної речовини, використаної під час нападу на колишнього російського шпигуна і його дочки.

У відповідь на ці звинувачення очільник МЗС Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Росія таємно працювала над створенням смертоносної нервово-паралітичної речовини Новачок протягом останнього десятиліття.


4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі в Солсбері. Скрипаль з донькою до сих пір знаходяться в реанімації в критичному стані.

[see_also]

У Великобританії отруїли колишнього шпигуна з Росії: всі подробиці

[/see_also]

Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили більше $100 тис. за інформацію про співробітників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в рамках операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після обміну шпигунами Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 13:24

article_img
Парламент Косова проголосував за створення регулярної армії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися