Частини російської армії отримали назви українських міст. Чому Путін відновив сталінський указ

3 липня 2018, 11:41
2837
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Mil.ru

68-й танковий полк російської армії перейменовано на честь перемоги у боях Другої світової війни за визволення Житомира

На офіційному інтернет-порталі правової інформації Російської Федерації повідомляється, що президент Росії Володимир Путін підписав указ про перейменування частин російської армії у назви українських міст. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

6-й танковий полк російської армії отримав найменування "гвардійський Львівський", 68-й танковий полк - "гвардійський Житомирсько-Берлінський", а 163-й танковий полк - "гвардійський Ніжинський".

Про що йдеться в указі про перейменування військових частини

В указах російського президента Володимира Путіна зазначається, що найменування присвоєно військовим частинам із таким формулюванням: "З метою збереження славних військових історичних традицій, виховання військовослужбовців у дусі відданості вітчизні та вірності військовому обов'язку".

У МЗС поки не готові коментувати дії російського президента і наразі перевіряють інформацію

Назви українських міст включено в почесні найменування полків у пам'ять про участь частин у звільненні цих міст під час Другої світової війни. 93-а окрема танкова бригада, на базі якої пізніше створено 68-й полк, отримала назву в ознаменування здобутої перемоги і відзнаку у боях за визволення міста Житомира, зазначається в указі.

Російське видання РБК пише, що відповідний наказ підписав головнокомандувач СРСР Йосип Сталін у 1944 році. Після розпаду Радянського Союзу 68-й полк було розформовано, але у 2017 році відтворено. Низці частин російської армії було присвоєно так звані почесні найменування, що включають у себе назви міст Білорусі.

381-й гвардійський артилерійський Варшавський полк було названо на честь столиці Польщі. У Міністерстві закордонних справ зазначили, що поки не готові коментувати дії російського президента і наразі перевіряють інформацію.

Реакція України на дії російського президента має бути жорсткою та зосередженою в інформаційному полі, зазначив секретар парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник. За його словами, указ Путіна можна розцінювати як пропаганду.

Не відповідає військовим традиціям

Згідно традиціям та документам, військовим частинам, які звільняли конкретні міста, привласнюють імена цих населених пунктів, зазначив воєнний експерт Олег Старіков. Він додав, що ті російські підрозділи, які брали участь у військових діях в Житомирі та Львові, ще за часів СРСР мали отримати назви цих міст. Експерт зауважив, що зараз їхнє перейменування уже створених та названих частин виглядає недоречним та не відповідає військовим традиціям.

Тим часом, Генеральна прокуратура оголосила підозру депутатам Держдуми Російської Федерації від партії ЛДПР щодо фінансуванні тероризму у так званих ЛДНР. Досудове розслідування встановило, що два депутата Державної Думи, а також керівники та представники регіональних відділень незаконних формувань, у 2014 році закликали громадян Російської Федерації до збору коштів для матеріального забезпечення квазіреспублік. Цими діями керував лідер партії Володимир Жириновський.