Частина алавітів попросила не асоціювати їх з режимом президента Башара аль-Асада

0 коментувати
Башар Асад є представником алавітської общини

Башар Асад є представником алавітської общини

Ряд лідерів сирійської алавітської громади оприлюднили документ, в якому засуджуються воєнні злочини, скоєні режимом чинного президента Башара аль-Асада, який сам є представником алавітів. Про це повідомляється російською службою ВВС

Документ називається Декларацією реформування індентичності. В ньому зокрема йдеться про недопустимість пов'язування злочинів Башара аль-Асада з його приналежністю до общини. Також автори виступають за секуляризм та за рівність перед законом усіх представників релігійних общин. 

Також в ньому наголошено, що алавізм не є відгалуженням шиїзму, як широко вважається в світі, а є окремою, третьою за чисельністю після суннізму та шиїзму, гілкою ісламу.

Також вони вважають, що правління Башара Асада повинно оцінюватись, виходячи з критеріїв демократичності та захисту основних прав громадян.

Династія Асадів - попередній президент Сирії Хафіз Асад та його син, діючий президент Башар, - є членами алавітського роду. За часів їх правління більшість ключових посад в країні було розподілено між алавітами, які в Сирії складають меншість - 10-12% населення. Також певний відсоток репрезентації в уряді мали християни, що загалом складають близько 10% населення Сирії. Цей дисбаланс був одним з факторів невдоволення суннітської більшості населення, частка якої серед сирійського населення складала 74%. Більшість оглядачів і експертів вважає релігійну диференціацію в Сирії ключовою причиною того, що конфронтація між прихильниками Асада (в основному, алавітами та християнами) та його противниками (серед яких більшість становили суніти) під час подій Арабської весни 2011 року швидко переросла в збройний конфлікт, який перетворився в повномасштабну громадянську війну, що триває й досі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: