Бутафорний аеропорт та обрані медіа. До Північної Кореї прибули іноземні журналісти - фото

22 травня 2018, 16:22
705
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Пхеньян погодився на візит західних журналістів, а  не технічних спеціалістів

Близько двох десятків журналістів із західних і китайських інформаційних агентств прибули до Північної Кореї у вівторок, 22 травня, аби побачити закриття ядерного полігону Пунгері.

Про це пише Reuters.

Серед журналістів з пулу запрошених медіа представники: CNN, CBS, RT та низка китайських державних засобів масової інформації.

Багато журналістів світових медіа також прагнули потрапити до Північної Кореї, але їм було відмовлено у запрошеннях.

Китайська державна телекомпанія CCTV заявила, що група прибула в аеропорт на східному узбережжі міста Вонсан.

Китайскі журналісти у аеропорту Вонсана. Фото: EPA

Новий північнокорейський державний ЗМІ у коментарі CBS News повідомив, що діалог та "бряцання зброєю ніколи не можуть йти разом" до запланованого 12 червня саміту та фактично історичної зустрічі між президентом США Дональдом Трампом та Кім Чен Ином у Сінгапурі.

Журналіст CBS Бен Трейсі зазначив, що аеропорт справляє враження такого, яким не користувалися, хоча побудували кілька років тому.

"Все це зроблено до нашого прибуття – люди, які тут працюють, усі ці журнали, північнокорейські прапори, які вони продають. Думаю, що як тільки ми поїдемо звідси, більша частина всього цього закриється", - зазначив Трейсі.

Аеропорт у Вонсані. Фото: CBS News

Північна Корея запросила іноземних репортерів задля відвідування полігону Пунгері, який мають демонтувати в рамках виконання Пхеньяном угоди про денуклеаризацію.

Північна Корея погодилась запросити представників медіа, однак не технічних експертів, попри те, що Сполучені Штати закликали до "постійного та незворотного закриття, яке може бути перевірено та повністю зареєстроване".

Такий крок КНДР вважався ключовою поступкою задля ослаблення напруженості між Пхеньяном та Південною Кореєю зі Сполученими Штатами.

15 травня ресурс 38North, який веде моніторинг ситуації в КНДР, повідомив, що керівництво Північної Кореї розпочало демонтаж найбільшого в країні ядерного полігону Пунгері.

За останній місяць з полігону прибрали кілька будівель, які забезпечували роботу Пунгері, а також розібрали провідні в тунелі рейки.

За даними південнокорейських видань, влада КНДР вимагала від іноземних журналістів заплатити по 10 тисяч доларів в якості візового збору за поїздку на церемонію закриття ядерного полігону Пунгері.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
Сьогодні, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект