Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Буш-молодший і Обама виголосили прощальні промови на похоронах Маккейна - найкращі цитати

1 вересня, 20:17
3204
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Колишній президент США, демократ Барак Обама

У суботу, 1 вересня, у Вашингтоні ховають сенатора Джона Маккейна. Він сам спланував траурну церемонію, попросивши колишніх президентів США - республіканця Джорджа Буша-молодшого і демократа Барака Обаму виголосити прощальні промови на його пам'ять. Обидва змагалися з Джоном Маккейном у президентських перегонах 2000-го і 2008-го відповідно.

Президента США Дональд Трамп не запросили на церемонію - сім'я Маккейна ще в травні направила в Білий дім повідомлення про те, що сенатор не хоче бачити нинішнього президента на похоронах.

НВ наводить найкращі цитати, озвучені Обамою і Бушем на похоронах Маккейна.

"Траплялося, коли Маккейн мене засмучував. І я знаю, що він міг сказати те саме про мене. Але в той же час він зробив мене кращим," - сказав Буш-молодший.

Він також розповів, як вони разом із Маккейном згадували про своє суперництво під час президентської кампанії 2000-го - як "футболісти про видатний матч".

"Під час нашої бесіди ворожість, яку ми відчували один до одного, як рукою зняло. Зрештою, я радий, що життя дало мені цей безцінний дар - товариство Джона Маккейна. І мені завжди його бракуватиме".

Буш додав, що Маккейн був "чесним у своїх твердженнях, незалежно від того, кого вони могли образити, і президентам було непереливки".

Колишній президент США, республіканець Джордж Буш-молодший

Барак Обама, згадуючи, як Маккейн попросив виголосити промову на його похороні, сказав, що дзвінок сенатора здивував його. Але водночас він зрозумів, що в цьому весь МакКейн: "непередбачуваність, бажання йти наперекір, нонконформізм".

"Я також побачив у цьому презирство Джона до співчуття стосовно себе. Він побував у пеклі й з нього повернувся, але так ніколи й не втратив енергії, оптимізму та життєвої сили", - сказав Обама.

"Коли Джон говорив про чесноти, такі як служіння і обов'язок, це не було порожньою балаканиною. Це були не просто слова для нього. Це були істини, якими він жив і за які був готовий померти," - продовжив екс-президент.

"Можливо, найкращий спосіб вшанувати пам'ять Маккейна це визнати, що є речі більші за партію чи амбіції, гроші, славу чи владу, речі, які варті того, щоб заради них ризикувати всім. Принципи, які вічні. Істини, які залишаються незмінними. Джон показав нам, що все це означає. За це ми всі у нього в боргу".

Нагадаємо, американський сенатор-республіканець Джон Маккейн помер 25 серпня у віці 81 року в оточенні сім'ї. В останні роки життя він боровся з невиліковним раком мозку. Маккейн активно критикував політику чинної влади Росії й підтримував Україну.

За матеріалами прямої трансляції CNN із церемонії прощання.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 04:58

article_img
У Держдепі закликали Німеччину прислухатися до розмов про небезпеку Північного потоку-2

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися