У Буркіна-Фасо стався другий з початку року військовий переворот

2 жовтня 2022, 00:56
Експрезидент Буркіна-Фасо Поль-Анрі Даміба, який очолював військовий переворот в країні у січні 2022 року (Фото:REUTERS / Caitlin Ochs REFILE)

Експрезидент Буркіна-Фасо Поль-Анрі Даміба, який очолював військовий переворот в країні у січні 2022 року (Фото:REUTERS / Caitlin Ochs REFILE)

У Буркіна-Фасо, що на заході Африки, у п’ятницю, 30 вересня, військові усунули від влади президента Поля-Анрі Дамібу, який захопив владу у січні 2022 року внаслідок збройного перевороту

Про це повідомляє Reuters.

30 вересня в столиці країни місті Уаґадуґу розпочалося зі стрілянини біля військового корпусу та вибухів біля президентського палацу.

Надвечір група військових у прямому етері державного телеканалу оголосила про свій прихід до влади в Буркіна-Фасо. Новим лідером країни проголошено 34-річного капітана Ібрагіма Траоре. Він оголосив, що уряд країни розпущено, а дія конституції призупинена. Також військові наказали закрити кордони і оголосили нічну комендантську годину.

Відео дня

Один з військових заявив, що президент Даміба виявився нездатним впоратися з ситуацією з безпекою і посиленням ісламістських бойовиків. З тієї ж причини Даміба у січні цього року повалив владу свого попередника. Де зараз перебуває нині вже колишній президент невідомо.

В Україні прокоментували повідомлення про новий державний переворот у Буркіна-Фасо, назвавши цю новину «тривожною». У МЗС України наголосили, що присутність російських найманців у Західній Африці істотно підриває її мир і безпеку і заявили, що вони повинні покинути регіон.

У відомстві також заявили що підтримуюють зусилля ECOWAS (Економічного співтовариства країн Західної Африки) щодо просування плану повернення Буркіна-Фасо до демократії.

З моменту проголошення незалежності в Буркіна-Фасо у 1960 році в країні шість разів влада змінювалася внаслідок військових переворотів і двічі після масових протестів. Вперше президента було обрано на виборах у 2015 році — ним став Рок Марк Крістіан Каборе. Його у січні 2022 року скинув внаслідок військового перевороту Поль-Анрі Даміба, який протримався при владі трохи більше 8 місяців.

Показати ще новини
Радіо NV
X