Бундестаг ухвалив закон, який допоможе переговорам щодо Великої коаліції

1 лютого 2018, 16:21
201
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компромісний законопроект розробили представники ХДС/ХСС та СДПН

Парламент Німеччини у четвер, 1 лютого, ухвалив закон про прийом членів родин біженців, повідомляє DW.

За новим законом від серпня до Німеччини зможуть приїздити до 1000 нових мігрантів щомісяця. Ідеться про членів родин уже прийнятих біженців з небезпечних регіонів. Ухвалення законопроекту має допомогти переговорам щодо Великої коаліції, які з перемінним успіхом тривають з січня.

Компромісний законопроект розробили учасники коаліційних переговорів - ХДС/ХСС та СДПН. Раніше питання біженців стало перешкодою для подальших коаліційних переговорів партій.

Міністр внутрішніх справ, консерватор Томас де Мезьєр виступив за подальше обмеження переїзду до Німеччини членів родин біженців і назвав сьогоднішнє голосування у Бундестазі "розумним компромісом".

Переговори щодо Великої коаліції стартували у п'ятницю, 26 січня, канцлер Ангела Меркель тоді оптимістично оцінила перспективу домовитися про створення нового уряду.

За підсумками виборів 2017 року становище Ангели Меркель похитнулося, оскільки союз ХДС/ХСС втратив підтримку більшості своїх виборців і був змушений розпочати коаліційні переговори з Вільною демократичною партією та партією Зелених. СДПН тоді відмовилася тоді вступати в нову велику коаліцію із ХДС/ХСС.

27 листопада ХДС Меркель погодилася на велику коаліцію з Соціал-демократичною партією задля завершення політичної кризи, яка почалася після провалу переговорів із Вільними демократами та Зеленими. У свою чергу соціал-демократи також погодилися розпочати переговори з консерваторами щодо формування нової "великої коаліції".

У разі подальшого зволікання з формуванням коаліції Німеччині загрожують нові парламентські вибори.