Британські медики не виявили ознак отруєння Новачком у поліцейського, який звернувся до них

8 липня 2018, 01:47
255
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Медики провели низку спеціальних досліджень для перевірки на отруєння Новачком

Медики Окружного госпіталю Солсбері у Великобританії не виявили ознак отруєння нервово-паралітичною речовиною Новачок у поліцейського, який звернувся до них.

"Раді підтвердити, що поліцейського, який звернувся по попередню медичну допомогу до Окружного госпіталю Солсбері у зв'язку з інцидентом в Еймсбері, обстежили, і він виявився здоровим", - повідомила прес-служба поліції Вілтшира у Twitter.

За словами прес-секретаря госпіталю в Солсбері, після інциденту з отруєнням пари в Еймсбері до них зверталося кілька місцевих жителів, проте ні у кого з них не було виявлено ознак отруєння нервовим паралітиком. Представник лікарні також зазначив, що для громадськості ризик негативного впливу Новачка залишається низьким, повідомили в BBC.


Нагадаємо, що раніше співробітник поліції Вілтшира звернувся по допомогу до медиків для попередньої перевірки на можливе отруєння нервово-паралітичною речовиною Новачок.

30 червня з будинку в Еймсбері госпіталізували пару - 45-річного Чарлі Роулі і 44-річну Дон Стерджесс. Спочатку медики вважали, що вони постраждали від передозування героїном або кокаїном. Лише 4 липня британська влада публічно оголосила, що пара зазнала впливу невідомої речовини.

Аналізи у військовій лабораторії Портон-Даун засвідчили, що чоловіка і жінку отруїли нервово-паралітичною речовиною групи Новачок.

Британська поліція повідомила, що постраждала пара зазнала впливу нервово-паралітичної речовини внаслідок контакту із зараженим предметом. Правоохоронці готуються до тривалого розслідування цієї справи. Пріоритетною метою поліція ставить визначення джерела отруєння.

Еймсбері розташоване за 15 кілометрів від Солсбері, де 4 березня колишнього російського агента Сергія Скрипаля та його дочку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною.

У Лондоні заявили, що робочою лінією того, що сталося, вважають нецілеспрямований замах. Найімовірніше, вони постраждали від залишків речовини Новачок, якою отруїли колишнього офіцера ГРУ та його дочку.