Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Британські експерти не змогли встановити джерело походження газу Новачок

3 квітня, 18:46
1796
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілюстративне фото

Експерти центру досліджень отруйних речовин Міністерства оборони Великої Британії в місті Портон-Даун не змогли встановити походження речовини нервово-паралітичної дії Новачок, якою були отруєні Сергій і Юлія Скрипалі.

Як повідомив керівник лабораторії Гері Ейткенхед в коментарі Sky News, дослідники не змогли довести, що отруйна речовина була зроблена в Росії.

"Ми не встановили точне джерело [походження газу Новачок]...але ми надали наукові дані уряду, який потім використав низку інших джерел, щоб зробити остаточні висновки", - сказав він.

Однак він підтвердив, що для створення речовини необхідні "надзвичайно складні методи, які доступні тільки державним суб'єктам".

Ейткенхед додав, що для встановлення походження газу Новачок необхідний доступ до "інших матеріалів", деякі з яких ґрунтуються на розвідувальних даних.

"Наша робота - надати наукове обґрунтування того, що являє собою ця конкретна нервово-паралітична речовина. Ми встановили її конкретний клас і те, що це військовий клас. Але це не наша робота - говорити, де вона була виготовлена", - сказав він.

Нагадаємо, 4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері.

Уряд Великої Британії оголосив, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в Росії. Вона відома під назвою Новачок.

Лондон зажадав від Росії відповідей щодо походження отруйної речовини, на що отримав відмову. В результаті Британія оголосила дипломатичні санкції, виславши з країни 23 російських дипломатів. На знак солідарності ще понад 20 країн світу, в тому числі США, оголосили персонами нон грата більше сотні російських розвідників, які працювали під дипломатичним прикриттям.

[see_also]

Вигнанець всесвітнього масштабу: які країни вже вирішили вислати російських дипломатів

[/see_also]

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 03:40

article_img
Євросоюз відмовив Британії в повторних переговорах щодо Brexit

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися