Британська поліція підозрює росіян в замаху на подвійного агента Скрипаля - ЗМІ

7 березня 2018, 18:20
526
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Речовина, якою отруїли Сергія Скрипаля, досі не встановлена

Основною версією в розслідуванні британської поліції справи про отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля є замах з боку спецслужб РФ, повідомили Reuters інформовані джерела в службах безпеки США і Європи.

Британські слідчі вважають, що росіяни, можливо, використали невідому речовину, щоб нашкодити Скрипалю в помсту за його зраду.

Речовина, якою отруїли Сергія Скрипаля та його дочку, досі не встановлена.

Нагадаємо, що 4 березня Сергій Скрипаль і його 33-літня дочка Юля були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі в Солсбері, графство Вілтшир в Англії. На даний момент вони знаходяться в реанімації в критичному стані.

За непідтвердженими даними, їх отруїли синтетичним наркотиком фентанілом, який в 100 разів сильніше за героїн. ФСБ РФ використовувала газ на основі фентанілу під час штурму захопленого терористами театрального центру на Дубровці в Москві в 2002 році.

[see_also]

У Великобританії отруїли колишнього шпигуна з Росії: всі подробиці

[/see_also]

Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили більше $100 тис. за інформацію про співробітників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в рамках операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після обміну шпигунами Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект