Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Боротьба за життя. Як у 38-річної американки з'явився шанс після перемоги над раком і страховиками

20 травня, 10:08
1051
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

38-річна Еріка перемогла рак, але їй загрожує смерть від печінкової недостатності

Фото: cnn.com

38-річна Еріка Зак, мати чотирирічної Лої, вдалося вилікувати від двох онкологічних захворювань. Але тепер вона в будь-який момент може померти від печінкової недостатності, оскільки її печінка була сильно пошкоджена під час видалення метастазів.

НВ розповідає історію боротьби Еріки Зак за життя з важкими захворюваннями і страховою компанією.

Життя, що повисло на волосині

Еріка вперше зустріла свого майбутнього чоловіка у 1998 році в Провіденсі, коли він навчався в університеті Брауна. а вона - у Школі дизайну Род-Айленда. Вони були полярними протилежностями: він був найбільш затребуваним гравцем футбольної команди свого університету і спеціалізувався на економіці. Вона захоплювалася мистецтвом і спеціалізувалася на текстильному дизайні. Він був з нездатного розслабитися Східного узбережжя, вона з вільного Західного узбережжя. Вони не відразу почали зустрічатися і одружилися лише у 2009 році.

Все прийшло відразу. А потім все було відразу зруйновано

Еріка також робила успішну кар'єру - вона працювала на компанію з виробництва одягу Old Navy, вибираючи і проектуючи тканини, принти і пледи для немовлят і маленьких дітей. Коли вона була вагітна, її підвищили до старшого текстильного дизайнера.

"Все прийшло відразу, - писала вона у своєму блозі, - а потім все було відразу зруйновано".

В останньому триместрі вагітності в Еріки були сильні болі в животі, а через кілька тижнів після пологів біль посилився, і вона відчула новоутворення в боці.

8 квітня 2014 року їй поставили страшний діагноз - рак товстої кишки на четвертій стадії, який поширився на її печінку. На той момент дочці Еріки Лої було лише три місяці.

Ще раніше, коли Еріці було 28 років, у неї виявили рак щитовидної залози, але на початковій стадії. Після видалення щитовидної залози, її життя сильно не змінилося.

Після виявлення раку товстої кишки Еріка перенесла кілька операцій і понад 70 циклів хіміотерапії.

Еріка разом з дочкою Лої в лікарні / Фото: cnn.com

"Це день хіміотерапії. День, коли кричиш у подушку. День, коли ховаєшся в душі. День, коли брешеш своїй дитині. Кажеш їй, що збираєшся сьогодні працювати. День, коли говориш своєму лікарю, що злишся. День, коли змушуєш свого чоловіка плакати. День, коли отруюєш своє тіло", - писала Еріка у своєму блозі 28 лютого 2017 року.

В інший день вона написала: "Рак - це повільна форма тортур, яка позбавляє вас гідності, спокою і стабільності".

4 квітня 2017 року, майже через три роки після того, як їй поставили діагноз, у Еріки була складна розмова з її дочкою.

"Мамо, ти протримаєшся?", - запитала Лої.

"Що ти маєш на увазі, Лої?"

"Ти будеш тут завжди?", - запитала дівчинка.

"Насправді я не знаю, дитинко".

Через шість днів після цієї розмови Еріці зробили абляцію (видалення за допомогою мікрохвиль) двох невеликих пухлин печінки, але щось пішло не так, і в її печінці утворилася діра. Щоб врятувати їй життя, хірургам довелося заблокувати вени та артерії, що ведуть у печінку. За словами її лікаря, вся центральна частина печінки Еріки загинула.

Зараз до її живота прикріплені два пакети для зливу жовчі. Еріці загрожує смертельна кровотеча або зараження якою-небудь інфекцією, яка може її вбити. Крім того, вона може незабаром померти від печінкової недостатності.

Через стан печінки Еріка більше не могла переносити будь-яку стандартну форму хіміотерапії. Тому її лікарі в Орегоні спробували останній засіб - новаторський препарат для лікування раку за допомогою імунотерапії під назвою пембролізумаб відомий під торговою назвою Кітруда. Це лікування виявилося дуже ефективним, на думку її лікаря, ракові клітини в тілі Еріки вдалося повністю знищити.

"Те, від чого вона помре, - це печінкова недостатність", - говорить її лікар.

Лікарі з лікарні у Клівленді дійшли висновку, що Еріці може істотно продовжити життя трансплантація печінки.

Те, від чого вона помре, - це печінкова недостатність

Як пояснив один із лікарів, у 1980-90-х роках хірурги робили пересадку печінки таким пацієнтам як Еріка з "неоперабельним метастазом у печінці від колоректального раку", але лише 18% пацієнтів прожили після такої операції ще п'ять років, тому її припинили робити. Однак більшість поганих результатів були через технічні ускладнення і неправильне лікування після трансплантації, а не повернення раку. За десятиліття, що минули з тих пір, техніка пересадки печінки значно покращилася, і в Норвегії лікарі знову проводять такі операції. За їхніми даними, близько 50-60% пацієнтів зі станом, схожим на стан Еріки, переживають наступні п'ять років після пересадки.

2 лютого 2018 року лікарі у Клівленді схвалили Еріку як кандидата на пересадку печінки.

Боротьба зі страховою компанією

Після процедури абляції, що закінчилася невдало, протягом 12 місяців Еріку госпіталізували 19 разів для лікування інфекцій, кровотеч та низки інших проблем зі здоров'ям.

Після того як її лікарі схвалили внесення її до списку очікування на пересадку печінки, Еріка звернулася до свого страховика - компанії UnitedHealthcare. Узгоджені витрати на пересадку печінки для страхової компанії становлять $200 тисяч.

Хоча страхові компанії рідко відмовляються оплатити пересадку, Еріці прийшла відмова.

Після цього вже на початку квітня вона написала чотиристорінкового листа генеральному директору UnitedHealth Group, материнської компанії UnitedHealthcare (UHC) Девіду Віхманну. Вона зазначила, що аналіз її випадку лікарями компанії, на її думку, був проведений некомпетентно. Так, один із лікарів зазначив, що у неї в печінці пухлина діаметром 9 см, тоді як насправді це був отвір у печінці, що утворився внаслідок абляції, який і провокує її печінкову недостатність.

Еріка перенесла кілька операцій і понад 70 циклів хіміотерапії / Фото: cnn.com

"Тепер, коли перспективи мого довгострокового виживання насправді найкращі, мені потрібна підтримка UHC більше, ніж будь-коли", - писала Еріка.

Вона відправила цього листа 11 квітня. Через два дні після відправки Еріці та її чоловікові повідомили, що виконавча команда UHC отримала його і що її справу переглядають. Але дату прийняття рішення кілька разів переносили. Зрештою їм пообіцяли, що рішення буде прийняте 2 травня. У цей день представник UnitedHealthcare зв'язався з Ерікою та її чоловіком і повідомив про нову відмову. За його словами, справа Еріки була відправлена назад трьом лікарям-рецензентам. Один із них змінив свою думку, але двоє інших лікарів постановили, що трансплантація не буде багатообіцяючою. Лікар, який висловився на користь пересадки, повідомив подружжю представник UHC, був єдиним із трьох, хто розмовляв безпосередньо з її хірургом-трансплантологом. Незважаючи на протести Еріки та її чоловіка, представник страховика вибачився за те, що повідомив погані новини, і закінчив розмову.

Несподіваний поворот

Після цього дзвінка Еріка з чоловіком провели вихідні, обдумуючи свій наступний крок. У них залишилася одна можливість подати апеляцію, і вони не хотіли витратити її даремно. Але через п'ять днів, 7 травня, коли вони збирали Лої до школи, їм знову подзвонив представник UHC. Цього разу у нього були хороші новини: страховик покриє пересадку Еріки.

Подружжю ніяк не пояснили зміну рішення, і вони не встигли відправити страховику ніякої нової інформації. UnitedHealthcare відмовилася відповідати на питання CNN про обробку справи Еріки.

"Ми постійно спілкувалися з її чоловіком і зв'язалися з ним, щойно було прийняте рішення схвалити запит на пересадку", - заявили в компанії.

Еріка з чоловіком і дочкою / Фото: cnn.com

Незважаючи на прийняте компанією рішення, Еріка вирішила оприлюднити свою історію, щоб висловитися заради інших, які зазнали болю через подібні відмови.

"Ніхто не повинен боротися з такими труднощами. Особливо, коли у мене є всі ці лікарі, які кажуть, що це врятує моє життя", - говорить вона.

Коли саме Еріці повинні зробити пересадку печінки, точно невідомо. Кандидатам на трансплантацію присвоюється так звана оцінка MELD від 6 до 40. MELD Еріки близько 22, що, за словами її лікаря, означає, що пересадку можуть зробити через кілька місяців. Однак на можливість пересадки впливає багато чинників, так що це може змінитися.

Ніхто не повинен боротися з такими труднощами. Особливо, коли у мене є всі ці лікарі, які кажуть, що це врятує моє життя

Лікар, який не пов'язаний зі справою Еріки, розповів CNN, що у списку очікування перебувають 20 тисяч американців і лише 7 тисяч з них отримають нову печінку у 2018 році.

Для того, щоб зробити пересадку печінки, пацієнта зазвичай госпіталізують на 7-10 днів, відновлення після операції триває 4-8 тижнів.

Якщо Еріці зроблять пересадку, і вона буде успішною, це може стати прецедентом для аналогічних рішень у подібних випадках, вважає її лікар.

За матеріалами CNN

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 04:58

article_img
У Держдепі закликали Німеччину прислухатися до розмов про небезпеку Північного потоку-2

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися