Бюджет доведеться збільшити. ЗМІ підрахували витрати Росії на воєнну операцію в Сирії

1 коментувати
Приблизна вартість бойового вильоту в межах ближнього радіусу - 3,5 млн руб., в межах середнього і дальнього радіусу - 5,5 млн.

Приблизна вартість бойового вильоту в межах ближнього радіусу - 3,5 млн руб., в межах середнього і дальнього радіусу - 5,5 млн.

Міністерство оборони Росії щодня витрачає щонайменше $2,5 млн на воєнну операцію в Сирії, повідомляє РБК

У розслідуванні видання йдеться, що єдині додаткові виплати з бюджету, які виплачуються російським військовим за участь в сирійській операції - це добові за відрядження у розмірі $62 на день. Додаткове забезпечення на їжу становить $ 18,6 на день.

Чисельність російського контингенту в Сирії, включаючи морських піхотинців, льотчиків, два батальйони аеродромно- та радіотехнічного забезпечення, командний склад, моряків, розрахунки засобів ППО та радіоелектронної боротьби, а також цивільних фахівців, становить приблизно 1600 осіб.

При розрахунку добових $ 18,6 на людину додаткове утримання такого контингенту обходиться бюджету приблизно в $30 тис. на добу (1,9 млн руб.). При цьому харчування контингенту в 1600 військовослужбовців обходиться бюджету в суму близько 1 млн руб. на добу (близько $ 16,5 тис.).

Згідно з офіційними даними Міноборони, з 30 вересня до 24 жовтня російські літаки з авіабази Хмеймим зробили 934 бойові вильоти. В середньому 37 вильотів на добу. Серед машин, що беруть участь у бойових вильотах, згадуються Су-24М, Су-25, Су-34 і Су-30. Приблизна вартість бойового вильоту в межах ближнього радіусу - 3,5 млн руб., в межах середнього і дальнього радіусу - 5,5 млн. Журналісти підрахували, що всі бойові вильоти за перші 25 днів операції обійшлися бюджету в 3,6 млрд руб., або 146 млн руб. на добу ($ 2,4 млн). А удар крилатими ракетами з акваторії Каспійського моря по територіях сирійських повстанців міг обійтися російському бюджету в суму від $20 до 60 млн (від 1,25 до 3,75 млрд руб.).

Що стосується флоту, редактор видання Морський бюлетень Михайло Войтенко розповів про військові витрати на придбання додаткових цивільних суховантажів для операції в Сирії. За його даними, йдеться приблизно про 10 сухогрузів, включаючи Олександр Ткаченко, Новоросійськ і Вологда-50 (до покупки військовими турецького судна Дадалі). Кожне з них Войтенко оцінює в $1,5 млн, а їх щоденна експлуатація, за його словами, коштує мінімум $2000 на добу для кожного.

Таким чином, придбання десятка суден обійшлося військовим в $15 млн (937 млн руб.), а щоденні витрати на їхнє використання - $20 тис. (1,250 млн руб.). Якщо тільки підраховувати витрати на щоденні польоти Іл-76 з Моздока в Латакію (джерело видання повідомляє, що на ринку авіаперевезень - від $50 тис. до $ 100 тис.) і сім рейсів Ан-124 (від $90 тис. до $180 тис.), то тільки за перші 25 днів операції авіатранспорт коштував російській армії не менше $1,9 млн, або $ 75 тис. на добу (4,7 млн руб.).

Таким чином, за заниженими оцінками без урахування видатків на підготовку операції, реконструкцію аеродрому в Латакії та зведення тимчасових житлових конструкцій вартість ведення бойових дій російського угруповання в Сирії обходиться бюджету більш ніж $ 2,5 млн, або 156 млн руб. в день (2,4 млн - на бойові вильоти і ще не менше $ 160 тис. - на харчування, добові виплати, морський і повітряний транспорт). Це дає приблизно 1 млрд руб. ($2,5 млн) на тиждень.

Ще щонайменше $20 млн коштував залп ракетами "Калібр" і $ 15 млн — придбання додаткових цивільних суден. У разі збереження колишніх темпів операції до кінця року вона може обійтися бюджету в 18 млрд руб. в поточному році.

Наразі ці витрати вкладаються в оборонний бюджет на 2015 рік, однак тривала операція потребує додаткових витрат.

Раніше бюджет російської операції в Сирії підрахували британські аналітики центру Jane's Infromation group. За їх інформацією, з моменту початку авіаударів Москва витратила на неї від $80 млн до $115 млн. Щоденні витрати на військову операцію становлять мінімум $2,4 млн.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: