Більш боягузливу еліту, ніж російські олігархи, важко відшукати - Лілія Шевцова

30 квітня 2018, 10:37
3261
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Шевцова: Реальних олігархів у Росії немає. Є порученці влади з контролю над шматками власності

Професор політології Лілія Шевцова, іменитий фахівець з американсько-російських відносин та співробітник британського аналітичного центру Chatham розповіла в інтерв'ю НВ, що російські олігархи навряд чи виступлять проти президента Росії Володимира Путіна та здійснять державний переворот.

На думку політолога, російські олігархи, навпаки, об'єднаються навколо Путіна.

"Тому що реальних олігархів в Росії немає. Є порученці влади з контролю над шматками власності. Усвідомлення, що Путін не є гарантом їхніх інтересів, не означає їхньої готовності до бунту. Більш боягузливу еліту складно відшукати", - пояснила Шевцова.

Вона вважає, що щоб санкції підірвали лояльність людей до Кремля і політичного режиму, необхідні два фактори.

Перший - це реальна єдність країн Заходу у протистоянні Росії, а також "якщо такі країни, як Австрія, Італія, деякі сили в Німеччині, не надаватимуть лазівок для російського капіталу".

Другим фактором, за словами Шевцової, міг би стати сигнал, що російське населення вже не може терпіти нинішню владу та корупцію.

Однак вона вважає, що ці фактори малоймовірні.

Нагадаємо, 5 квітня, після появи у ЗМІ інформації про те, що проти кількох російських олігаров, причетних до втручання у вибори в США у 2016 році, можуть ввести санкції, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що в Росії немає олігархів.

6 квітня США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників і 12 російських компаній у зв'язку з тим, що російський уряд веде підривну і деструктивну політику по всьому світу, в тому числі продовжує окуповувати Крим та провокує насильство на сході України.

Читайте повний текст інтерв'ю з Лілією Шевцовою у свіжому номері журналу Новое Время - №16 від 26 квітня 2018 року