Хвиля протестів прокотилася усією Білоруссю: затримали понад 3000 осіб

10 серпня 2020, 12:09

У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі повідомили, що під час голосування на виборах президента Білорусі і під час протестів було затримано більш ніж 3000 осіб.

«З них близько тисячі в Мінську і більше двох — в інших регіонах республіки», — цитує TUT.BY заяву силовиків.

За інформацією МВС Білорусі, протести пройшли в 33 містах.

Відео дня

«Група громадян з використанням загострених кілків, прутів, каміння і арматури спробували організувати напад на працівників міліції», — заявили в МВС.

Водночас, згідно з даними правозахисного центру Весна, станом на 12:00 понеділка, 10 серпня, відомо щонайменше про 300 затриманих у Білорусі. У тому числі в Мінську під час розгону акції протесту затримали понад 130 осіб.

У Білорусі 9 серпня пройшли вибори президента, які з перших днів виборчої кампанії супроводжувалися масовими протестами проти чинного президента Олександра Лукашенка.

Згідно з попередніми даними ЦВК Білорусі, Олександр Лукашенко набирає 80,23% голосів. За опозиційного кандидата Світлану Тіхановську проголосували 9,9% виборців.

Після закриття виборчих дільниць по всій Білорусі почалися масові протести. У Мінську та інших містах акції протесту переросли в зіткнення протестувальників з силовиками і обернулися жорсткими затриманнями. Застосовувалися водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

За даними правозахисного центру Весна, в ході протестів в Мінську загинула одна людина, в лікарнях перебувають десятки постраждалих. У МВС інформацію про загиблого спростовують.

Затримання людей в Білорусі: силовики хапають людей на вулиці

Показати ще новини
Радіо NV
X