На тлі війни. Білорусь оголосила про початок «мобілізаційних навчань» на кордоні з Україною

22 червня, 12:40
Білорусь розпочала «мобілізаційні навчання» біля кордону з Україною (Фото:Міністерство оборони Республіки Білорусь/Facebook)

Білорусь розпочала «мобілізаційні навчання» біля кордону з Україною (Фото:Міністерство оборони Республіки Білорусь/Facebook)

Білорусь оголосила про початок «мобілізаційних навчань» біля кордону з Україною, вони нібито продовжаться із середи, 22 червня по п’ятницю, 1 липня.

Про це повідомляє Міноборони Білорусі у Telegram.

У міністерстві заявили, що «навчання» проводяться «щороку».

«Мета — перевірити готовність військових комісаріатів виконувати завдання з призначення», — заявили в міністерстві.

Відео дня

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що українська влада не очікувала нападу з території Білорусі, а представники сусідньої країни до останнього запевняли, що нічого такого не відбудеться.

Наприкінці травня в міноборони Білорусі оголосили, що за дорученням Лукашенка створять «народне ополчення». 7 червня у білоруській армії почалися заняття з «бойової готовності». Також режим Лукашенка, який захопив владу в Білорусі, розпочав тренування з «переходу з мирного у воєнний час», повідомляє українська розвідка.

Британська розвідка вважає, що Лукашенко балансує між підтримкою війни РФ проти України і бажанням уникнути прямої військової участі з ризиком західних санкцій, українського удару у відповідь і можливого невдоволення в білоруських збройних силах.

Президент Володимир Зеленський 6 червня заявив, що ризики повторного вторгнення з боку Білорусі мінімальні, але Україна готується до всіх можливих сценаріїв.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X