У США п’ятьох чиновників Білого дому звільнили за вживання наркотиків, в тому числі марихуани

20 березня 2021, 10:13

У США п’ятеро співробітників Білого дому були звільнені через вживання в минулому наркотиків, у тому числі марихуани.

Про це повідомляє AP з посиланням на прессекретарку Білого дому Джен Дженніфер Псакі.

15 штатів і Вашингтон, округ Колумбія, дозволяють використання марихуани в рекреаційних цілях попри федеральну заборону. Адміністрація намагається автоматично не карати потенційних співробітників за законну поведінку в їхніх регіонах, розробивши більш гнучку політику, заявила Псакі.

Відео дня

«Ми працювали в координації зі службою безпеки, щоб гарантувати, що у більшої кількості людей буде можливість служити державі, ніж було б у минулому, — сказала прессекретарка. — Хоча ми не будемо вдаватися в подробиці, в багатьох випадках на звільнення певних осіб вплинули додаткові чинники».

Сотні помічників в адміністрації президента США Джо Байдена пройшли перевірку профпридатності. Білий дім заявив, що на звільнення може вплинути декілька факторів, в тому числі вживання важких наркотиків. При адміністрації Байдена політика щодо марихуани стала менш жорсткою. Тепер вона дозволяє до 15 випадків вживання марихуани на рік серед співробітників Білого дому.

Федеральний уряд також став трохи більш поблажливим: управління персоналу випустило службову записку, в якій говориться, що людину не можна вважати непридатною тільки через уживання марихуани в минулому.

Як стверджує видання, перевірки безпеки і придатності були проблемою для минулих адміністрацій. При адміністрації Дональда Трампа співробітники зіткнулися зі звільненнями через іноземний вплив, конфлікт інтересів, що стосується особистої поведінки, фінансові проблеми, вживання наркотиків і злочинну поведінку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X