Білий дім про отруєння російського подвійного агента Скрипаля: Це обурливо

12 березня 2018, 21:59
807
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сара Сандерс: Атака була невибірковою і безвідповідальною

Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс засудила замах на колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля, але відмовилася говорити про причетність Москви до цього інциденту.

"Використання смертоносної речовини нервово-паралітичної дії у Великій Британії обурливо. Атака була невибірковою і безвідповідальною", - цитує її заяву The Hill.

Сандерс, відповідаючи на питання про відповідальність Росії за напад, заявила, що Вашингтон буде підтримувати Лондон в розслідуванні отруєння Скрипаля.

"Зараз ми стоїмо разом з нашим союзником Великою Британією. Вважаю, вони все ще займаються деякими деталями. І ми будемо продовжувати працювати з Великою Британією і, безумовно, підтримаємо їх в ході цього процесу", - сказала представник Білого дому.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи перед членами британського парламенту, заявила про високу ймовірність причетності РФ до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля.

До МЗС Британії також був викликаний посол Росії для дачі пояснень щодо походження нервово-паралітичної речовини, якою отруїли Скрипаля.

4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі The Maltings в Солсбері.

Скрипаль з донькою до сих пір знаходяться в реанімації в критичному стані. За попередніми даними, вони зазнали впливу отруйної речовини нервово-паралітичної дії. Найвідоміша з них - газ зарин, що застосовується в хімічній зброї.

В результаті інциденту постраждала 21 людина, включаючи Скрипаля та його дочку.

[see_also]

У Великобританії отруїли колишнього шпигуна з Росії: всі подробиці

[/see_also]

Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили більше $100 тис. за інформацію про співробітників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в рамках операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після обміну шпигунами Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект