Білий дім оприлюднив нову стратегію нацбезпеки США

18 грудня 2017, 23:31
42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дональд Трамп  

Адміністрація президента США Дональда Трампа оприлюднила нову редакцію Стратегії національної безпеки США 

68-сторінковий документ включає чотири життєво важливих для національних інтересів пункти: захист батьківщини, американського народу і американського способу життя; розвиток американського благополуччя; підтримання миру за допомогою сили і просування американського впливу.

У Білому домі наголосили, що нова стратегія грунтується на концепції президента "принциповий реалізм". 

Серед глобальних загроз, що стоять перед Америкою, перераховані Китай і Росія, регіональні диктатори (КНДР) і терористи-джихадісти (Ісламська держава і Аль-Каїда). У документі вказується, що держави-ревізіоністи Китай і Росія використовують технології, пропаганду і силу, щоб сформувати світ, який суперечить інтересам і цінностям США. 

"Китай і Росія кидають виклик американській владі, впливу і інтересам, намагаючись підірвати американську безпеку і процвітання. Вони сповнені рішучості зробити економіку менш вільною та чесною, нарощувати військову міць..." - йдеться в документі.

Крім того, в стратегії зазначена мета - відновити військову міць Америки, якій не буде рівних. 

Нагадаємо, що раніше повідомлялося про плани президента США Дональда Трампа оголосити Росію і Китай конкурентами Сполучених Штатів і державами-ревізіоністами.