Без деталей і не частіше разу на день. У Росії опублікували рекомендації з висвітлення самогубств у ЗМІ

0 коментувати
Журналістам радять уникати слів
Фото: Esther Vargas via Flickr

Журналістам радять уникати слів "суїцид" і "самогубство" в заголовках

У Росії представили проект рекомендацій для працівників ЗМІ щодо особливостей висвітлення самогубств

У розробці документа, який був опублікований на сайті Росспоживнагляду в понеділок, 18 квітня, взяли участь провідні фахівці, які займаються науковою і практичною розробкою питань суїцидології та інформаційної безпеки дітей і підлітків.

Відзначається, що рекомендації призначені для фахівців традиційних видів ЗМІ (періодична преса, телебачення, радіомовлення) та фахівців інтернет-ЗМІ.

Як пояснили представники Росспоживнагляду, широке висвітлення випадків самогубства в ЗМІ викликає побоювання. Так, фахівці не виключають, що публікації у ЗМІ можуть спровокувати як наслідування нові самогубства відповідної вікової чи соціальної групи.

Згідно з опублікованими рекомендаціями, ЗМІ не слід розміщувати більше одного новинного повідомлення про самогубство у списку новин, представляти суїцид як розумний спосіб вирішення проблем, а також описувати його як героїчний або романтичний вчинок.

Також журналістам рекомендують не публікувати репортажі про суїцид на першій шпальті видання, уникати слів "суїцид" і "самогубство" у заголовках статей і репортажів, а також термінів "суїцидент", "самогубець" і "той, хто скоїв самогубство". Замість зазначених термінів рекомендується застосовувати оборот "той, хто помер внаслідок самогубства". При публікації новин про випадки суїциду журналістам не радять використовувати для ілюстрації фотографії жертви, її близьких і місця самогубства.

Подібні новини не мають містити подробиці й деталі, зайву емоційність і гостроту, жартівливий або зневажливий тон, оцінну позицію. У той же час рекомендується надавати збалансовану картину життя померлого - описувати не тільки його проблеми, але й перемоги.

Нагадаємо, в 2012 році уряд РФ відповідною постановою заборонив поширювати в Мережі інформацію про способи самогубства, а також заклики до скоєння суїциду.

У березні минулого року Роскомнагляд виніс кілька попереджень виданню "Православіє і світ" через публікації новин про самогубство онкохворих.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: