Bellingcat відновила хронологію хімічної атаки в сирійській Думі

12 квітня 2018, 14:02
1693
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експерти Bellingcat з'ясували, як відбувалася хімічна атака в Думі

Дослідницька група Bellingcat реконструювала за відкритими джерелами хронологію та деталі хімічної атаки в сирійському місті Дума.

Зокрема, в Bellingcat встановили точне місцезнаходження будівлі, яка піддалася бомбардуванню, з'ясували, яким типом зброї було завдано удару, а також підтвердили, що жертвами атаки стали щонайменше 34 людини.

Експерти встановили, що було здійснено два удари з вертольотів МІ-8, які вже раніше були помічені під час скидання хлору на території, що підконтрольна опозиції.

Внаслідок першого удару, який стався близько 16:00 і припав на пекарню на вулиці Омана аль-Хаттаба, постраждали 15 осіб. Друга атака сталася о 19:30 в районі площі Мучеників, поруч з мечеттю Аль-Нуман. Унаслідок цього, ймовірно, загинули 55 людей і постраждали 860.

Аналітики досліджували шість відеозаписів, які демонструють наслідки інциденту. Перше відео (Обережно! Шокуючі кадри) викладено 8 квітня о 00:20 за місцевим часом - видно безліч тіл на першому поверсі будинку. Друге відео (Обережно! Шокуючі кадри) з'явилося о 3:46: оператор показує тіла на сходах і другому поверсі того ж будинку, і демонструє дірку в даху на третьому поверсі.

На даху будівлі видно великий балон для скрапленого газу - такого ж типу, який використовували раніше для атак із застосуванням хлору. Як стверджують розслідувачі, такі ж контейнери з хлором знаходили в місцях хіматак в Хан аль-Ассалі (серпень 2017 року), Алеппо та Саракебі (квітень 2017 року).

Як підрахували в Bellingcat, на цих відео помітно щонайменше 34 жертви атаки: 23 на першому поверсі будівлі, 10 - на другому, і 1 людина на сходах між поверхами.

За іншими відео, експертам організації вдалося встановити геолокацію місця атаки.

[see_also]

Що можуть зробити в Сирії США і як може відреагувати Росія?

[/see_also]

Нагадаємо, 7 квітня в результаті атаки із застосуванням хімічної зброї в місті Дума в Східній Гуті (передмістя Дамаска) загинули щонайменше 85 осіб.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, більш ніж у півтисячі жителів були зафіксовані симптоми отруєння в результаті хімічної атаки.

США різко засудили хімічну атаку і заявили, що Росія, враховуючи її незмінну підтримку режиму президента Сирії Башара Асада, повинна нести відповідальність за те, що сталося. Російські військові заперечують сам факт застосування хімічної зброї в Думі.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект