У Латвії за добу зібрали 300 тисяч євро на Байрактар для України

17 серпня, 16:16
Безпілотник Байрактар (Фото:REUTERS/Aziz Karimov)

Безпілотник Байрактар (Фото:REUTERS/Aziz Karimov)

У Латвії за добу зібрали понад 300 тисяч євро на безпілотник Bayraktar для захисників України. Про це розповів латвійський музикант, один з ініціаторів збору Ралфс Ейландс під час брифінгу в середу, 17 серпня.

Ейландс сказав, що говорив із послом України та іншими українськими дипломатами і запитував, чим Латвія може допомогти. Ті відповіли, що найкраще купити Байрактар. На безпілотник потрібно 5 млн євро. Зібрані гроші передадуть Міністерству оборони Латвії, а воно, своєю чергою, придбає Bayraktar у Туреччини та подарує Україні.

Відео дня

«Вони [українські дипломати] кажуть, що, навіть якби ми зібрали гроші на ракети для HIMARS або ще щось, благодійному фонду було б дуже складно [їх] купити. А варіант [з Міністерством оборони Латвії] вже практичніший і більш імовірний», — пояснив він.

Збір на латвійський Байрактар оголосили 16 серпня. Станом на 16:00 середи, 17 серпня, на платформі ziedot.lv вже зібрали 331 577 євро.

Наприкінці липня в Польщі завершили збір коштів на купівлю Байрактару для України — поляки зібрали необхідні 22,5 млн злотих (близько 5 млн доларів).

У червні Туреччина вирішила безкоштовно передати Україні Байрактар, на який завдяки литовському журналісту Андрюсу Тапінасу зібрали кошти в Литві. Литовський Байрактар Vanagas (Яструб) вже прибув в Україну.

Український волонтер і телеведучий Сергій Притула разом з українським блогером Ігорем Лаченковим зібрали 600 млн грн на безпілотники Байрактар за три дні. Метою кампанії було за тиждень зібрати на три Байрактари, а українці за три дні зібрали на чотири. Після цього компанія-виробник безпілотників Baykar повідомила, що не прийматиме оплату за ТВ2 і безкоштовно відправить три Байрактари на український фронт.

26 червня стало відомо, що український фонд Повернись живим реалізував свій наймасштабніший проєкт і купив безпілотний авіаційний комплекс Bayraktar TB2 вартістю 16,5 млн доларів, до якого входять три ударні безпілотники. У березні 2022 року фонд отримав дозвіл на імпорт товарів військового призначення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X