Баскське угруповання ETA оголосило про саморозпуск після 50 років боротьби за незалежність

2 травня 2018, 18:16
676
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Представники ЕТА

Організація баскських сепаратистів ETA оголосила про саморозпуск, що є останнім кроком в 50-річній історії збройної боротьби за незалежність Басконії.

Про це йдеться в листі ETA, оприлюдненому в середу, 2 травня, передає AFP.

"ETA повністю розпустила всі свої осередки і оголосила про припинення своєї політичної діяльності", - йдеться в листі, датованому 16 квітня і адресованому групам, залученим в мирні переговори.

Очікується, що представники ETA зроблять ще одну заяву про припинення своєї діяльності в четвер, можливо, у форматі відео.

У своєму листі ЕТА попередила, що саморозпуск не припинить давній "конфлікт" між баскськими територіями і Іспанією і Францією.

Фото: EPA

 

Нагадаємо, що в квітні баскська організація ETA заявила, що має намір припинити своє існування. А також звернулася з вибаченнями до своїх жертв і їх родичів.

ETA була створена в 1959 році для боротьби за незалежність Країни Басків - семи провінцій на півночі Іспанії і південному заході Франції. Баскських сепаратистів звинувачують в загибелі щонайменше 800 осіб.

Організація припинила збройну боротьбу за незалежність Країни Басків в 2011 році, заявивши про продовження боротьби політичними мирними методами. Однак деякі її члени відмовилися скласти зброю.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект