"Втілення диявола". Баррі Беннелл і найскандальніша історія про домагання і сексуальне насильство у британському футболі

20 лютого 2018, 20:02
1554
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Баррі Беннел після винесення йому першого вироку за педофілію в США у 1994 році заявив ЗМІ, що його жертва не маленький хлопчик, так як йому 14

У лютому 2018 року в Великій Британії засудили до 31 року ув'язнення колишнього дитячого футбольного тренера Баррі Беннелла – його визнали винним у 43 випадках сексуального насильства по відношенню до дітей.

НВ розповідає, що відомо про один з найгучніших секс-скандалів у Великій Британії.

Обіцяв кар'єру у футболі і користувався становищем тренера

Баррі Беннелл, якому на даний момент 64 роки, був футбольним тренером і скаутом юнацьких команд. Він заявляв, що здатний знайти майбутню зірку футболу для професійних футбольних клубів, а юним гравцям обіцяв, що допоможе їм здійснити їхні мрії про спортивну кар'єру. Один з футболістів, які постраждали від дій Беннелла, стверджував, що у нього була репутація кращого тренера юнацьких команд в країні. А ще один розповідав, що Беннелл погрожував вбити його батьків і братів, якщо він комусь розповість про домагання.

Беннелл був тренером юнацької команди в клубі Кру Александра у 1980-90 рр, а також був пов'язаний з клубами Стоук Сіті і Манчестер Сіті. У нього були зв'язки і з декількома юнацькими командами в Дербіширі, Стаффордширі, Чеширі і Великому Манчестері.

Крім того, Беннелл організовував літні табори відпочинку в Великій Британії, які часто проводилися в Бутлінсі, молодіжні футбольні тури і "футбольні табори" в США.

Саме в США Беннелл вперше засудили до тюремного ув'язнення за педофілію. У 1994 році поліція в Джексонвіллі, штат Флорида, звинуватила його в сексуальному насильстві проти 13-річного британського хлопчика під час туру в США, в якому брали участь юні футболісти віком від 11 до 14 років. Тренера заарештували після того, як хлопчик повернувся додому з табору і розповів своїм батькам, що він піддавався насильству.

Тоді Беннелла засудили до чотирьох років тюремного ув'язнення. Після суду він заявив журналістом, що його жертва не була маленьким хлопчиком, так як "йому 14".

Після першого вироку про тренера-педофіла стало знімати сюжети британське телебачення. У 1997 році в програмі про нього вперше брав участь Ян Еклі, колишній футболіст, який відмовився від анонімності і заявив, що Беннелл неодноразово його ґвалтував.

Чотири вироки

Нинішній вирок Беннелл став вже четвертим.

Після звільнення з в'язниці у Флориді його заарештувала британська поліція. У 1998 році його визнали винним в 23 злочинних епізодах, які мали місце в 1970-1990 роках і засудили до дев'яти років тюремного ув'язнення.

Втретє Беннелла засудили до двох років ув'язнення у 2015 році – за непристойні дії відносно 14-річного хлопчика, вчинені у 1980 році.

Скандал у 2016 році

16 листопада 2016 року 43-річний Енді Вудвард в інтерв'ю газеті Guardian розповів про те, що, коли він був членом юнацької команди Кру Александра і йому було від 11 до 15 років, він багато разів піддавався діям сексуального характеру і сексуальному насильству з боку Беннелла.

За словами Вудварда, під час відбору в команду він залишався в будинку у Беннелла протягом трьох або чотирьох тижнів.

22 листопада 44-річний Стів Уолтерс також заявив Guardian, що, виступаючи за Кру Александра, випробував на собі сексуальні домагання з боку Беннелла. За його словами, він кілька разів перебував у будинку у Беннелла, і у нього іноді було два або три хлопчика в ліжку одночасно.

23 листопада колишній нападник Манчестер-сіті 49-річний Девід Уайт також підтвердив, що Беннелл приставав до нього в кінці 1970-х і початку 80-х рр, коли Уайт грав за команду юніорів Уайтхілл в Манчестері.

У листопаді 2016 року Ян Еклі, який вже заявляв про сексуальне насильство з боку Беннелла, розповів в інтерв'ю Times, що той почав домагатися його, коли він зупинився в його будинку, і що між 1979 і 1983 роками Беннелл згвалтував його понад 100 разів.

Жертви Беннелла говорили і про те, що колишні події сильно вплинули на їхнє подальше життя і кар'єру і стали причиною панічних атак, суїцидальних думок та інших проблем.

В результаті Беннелла звинуватили в 55 сексуальних злочинах в період з 1979 по 1991 рік проти хлопчиків, яким на той момент було від 8 до 15 років. Проти Беннелл виступили 12 заявників.

15 лютого 2018 року його визнали винним по 43 пунктам звинувачення, а 19 лютого засудили до четвертого тюремного терміну в 31 рік.

Суддя дозволив собі емоційну характеристику щодо Беннелла, назвавши його "втіленням диявола".

"Для цих хлопчиків ти з'явився як бог... насправді ти був втіленням диявола", – сказав він.

Коли екс-тренер залишав будівлю суду, в залі пролунали оплески присутніх на засіданні.

"Ти вкрав їх дитинство і їх невинність", – додав суддя.

НВ

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект