Австрія відмовилася висилати російських дипломатів через отруєння Скрипаля

23 березня 2018, 11:29
520
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Австрія засудила напад, але відмовилася наслідувати приклад Британії в питанні вислання дипломатів

Австрія не буде висилати російських дипломатів з країни через отруєння в Британії колишнього працівника ГРУ Сергія Скрипаля, заявив австрійський канцлер Себастьян Курц.

"Ми не будемо висилати російських дипломатів з Австрії", - сказав він перед початком саміту лідерів Євросоюзу, пише Європейська правда.

Курц наголосив, що Австрія солідарна з Великою Британією і чітко засудила напад.

Водночас він додав, що керівництво країни не готове до вислання російських дипломатів.

4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були знайдені без свідомості на лавці в торговому центрі в Солсбері.

Британське слідство встановило, що Сергій Скрипаль і його дочка були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в СРСР в 1970-х роках. Воно відоме під назвою Новачок.

Велика Британія поклала відповідальність за інцидент на Росію і ухвалила рішення про вислання з країни 23 російських дипломатів.

Як символічний жест підтримки британської влади президенти і глави урядів країн Євросоюзу також вирішили відкликати для консультацій посла ЄС в Москві.

Крім того, як повідомляло агентство Bloomberg, британський прем'єр Тереза Мей має намір домогтися вислання російських дипломатів з країн ЄС.

Пізніше The Guardian повідомила, що Франція, Польща, Естонія, Латвія та Литва можуть вислати російських дипломатів у відповідь на отруєння Скрипаля.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект