Асад заявив про продовження наступальної операції у Східній Гуті

4 березня 2018, 23:43
222
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Асад заявив про намір продовжити операцію проти повстанців у Східній Гуті

Наступальна операція сирійських урядових військ і їх союзників проти повстанців у Східній Гуті поблизу Дамаска продовжиться, заявив президент Сирії Башар Асад у бесіді з журналістами, передає DW.

Асад зазначив, що не бачить "ніякого протиріччя між перемир'ям і військовими операціями". Він також зазначив, що успіхи сирійських урядових сил за останні дні досягнуті саме під час режиму припинення вогню.

За словами Асада, військову операцію у Східній Гуті потрібно "проводити і надалі, паралельно відкриваючи шляхи для цивільного населення", яке прагне залишити анклав.

Як повідомили в розташованому в Лондоні Сирійському центрі моніторингу за дотриманням прав людини, сирійська армія захопила майже чверть території Східної Гути. Йдеться про не дуже густо населену сільську місцевість і декілька невеликих міст.

Відповідно до заяв сирійської армії, "урядовим силам залишилося просунутися буквально на кілька кілометрів, щоб розділити анклав на дві частини".

Раніше повідомлялося, що протягом двох тижнів у результаті обстрілів та авіаударів у Східній Гуті (Сирія) загинуло 600 людей. Понад дві тисячі отримали поранення. З 18 лютого в регіоні не вщухають бої, гине все більше людей, надходять повідомлення про обстріли лікарень і голод серед населення.

Нагадаємо, 24 лютого Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила резолюцію про 30-денне припинення вогню в Сирії.

З 27 лютого з 09:00 до 14:00 у Східній Гуті повинні були початися гуманітарні паузи для виходу мирного населення із зони бойових дій. Однак режим тиші порушили. 28 лютого сирійські урядові війська продовжили наземний наступ.

Згідно з даними правозахисників, авіанальоти і артилерійські обстріли передмістя Дамаска Східної Гути з боку режиму Асада тривають з 18 лютого. У результаті загинули щонайменше 601 особа. За даними правозахисників, в авіанальотах бере участь російська бойова авіація.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект