Аналітики оцінили втрати російської економіки від зниження цін на нафту

0 коментувати
При ціні на нафту в $40 за барель падіння ВВП Росії складе 0,5%

При ціні на нафту в $40 за барель падіння ВВП Росії складе 0,5%

Аналітики міжнародної фінансової корпорації Citi погіршили прогноз середньорічної ціни на нафту в 2016 році з $50 до $40 за барель

Як повідомляє агентство Прайм з посиланням на аналітичний звіт, зниження ціни на нафту на $10 стискає зростання ВВП на 1 процентний пункт.

"Наш статистичний аналіз передбачає, що зниження ціни на нафту на 10 доларів за барель віднімає 1 процентний пункт зростання ВВП", - пишуть аналітики Citi.

Таким чином, за підрахунками аналітиків, при ціні на нафту на рівні $40 за барель спад ВВП РФ складе в 2016 році 0,5%. При ціні в $50 прогнозувалося зростання ВВП на 0,5%.

"Ми очікуємо, що динаміка ВВП в річному вираженні залишиться в негативній площині аж до третього кварталу зі скромним поверненням до зростання (0,1% рік до року) у четвертому кварталі 2016 року", - вважають автори звіту.

На думку аналітиків, це означає, що Росія буде знаходиться в рецесії сім кварталів поспіль у порівнянні з п'ятьма кварталами під час кризи 2008-2009 рр.

"Враховуючи, що ціна на нафту зараз наближається до 30 доларів за барель, ми також розглядаємо альтернативний сценарій, де ціни на нафту опустяться ще на 10 доларів нижче нашого поточного прогнозу (40 доларів). При цьому сценарії спад ВВП складе 1,5%", - прогнозують в Citi.

У той же час за підрахунками аналітиків зниження цін на нафту до $30 за барель призведе до зростання дефіциту бюджету в 2016 році до 4,4% ВВП (проти 3%, які в даний час плануються).

"Таким чином, коштів Резервного фонду вистачить лише для того, щоб покрити суму, яка трохи перевищує нинішній розмір дефіциту бюджету", - попереджають експерти.

У свою чергу, аналітики Reuters спрогнозували, що російська скарбниця спорожніє до кінця 2016 року при збереженні цін на нафту на рівні $30 за барель і нижче.

Також варто відзначити, що експерти британського банку Standard Chartered очікують, що ціна на нафту може впасти до $10 за барель. Свої прогнози щодо цін на нафту в 2016 році також погіршили експерти з банків Barclays, Macquarie Bank of America Merrill Lynch.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: