16 жовтня 2018, вівторок

Amnesty International назвала країни-лідери за кількістю смертних вироків

0 коментувати
У 2017 році кількість страт у світі скоротилась, повідомила організація Amnesty International

У 2017 році кількість страт у світі скоротилась, повідомила організація Amnesty International

За даними правозахисної організації Amnesty International, у 2017 році в 23 країнах було проведено 993 страти, що на 4% менше, ніж у 2016 році, та на 39% менше, ніж у 2015-му.

Загалом минулого року в 53 країнах було ухвалено 2591 смертний вирок, тоді як роком раніше їх було 3117, повідомляє DW.

Утім, ці цифри не враховують тисячі страт і смертних вироків, які, за даними Amnesty International, здійснюються в Китаю, де відповідна інформація вважається державною таємницею та є засекреченою.

За даними організації, саме Китай є країною із найбільшою кількістю страт. В Ірані, Саудівській Аравії, Іраку та Пакистані відбулись 84% усіх страт. США провели 23 страти. Крім того, в 2017 році відновили найвищу міру покарання Бахрейн, Йорданія, Кувейт та Об'єднані Арабські Емірати.

Натомість в організації підсумовують, що двадцять африканських країн, розташованих на південь від Сахари, наразі скасували смертну кару за будь-які злочини. В минулому році лише дві країни в цьому регіоні здійснювали страти - Сомалі та Південний Судан.

Інші країни також знижують кількість страт. Зокрема, в Ірані в 2017 році кількість страт зменшилась на 11%, а страт, пов'язаних з наркотиками - на 40%. У Малайзії змінюється законодавство щодо боротьби з наркотиками, що також впливає на кількість страт. 

Утім, в Amnesty International заявляють про стурбованість через продовження застосування найвищої міри покарання за злочини, пов'язані з наркотиками, у 15 країнах. Різні страти, пов'язані з наркотиками, були зареєстровані в Китаї, Ірані, Сінгапурі та Саудівській Аравії, де їхня кількість зросла з 16% у 2016 році до 40% у 2017 році.

Крім того, правозахисники занепокоєні тим, що в минулому році в Ірані було страчено п'ять неповнолітніх осіб, а ще 80 особам віком до 18 років було винесено смертні вироки. Загалом, за даними організації, зараз в всьому світі принаймні 21 919 особам винесено смертні вироки.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: