Американський суд зобов'язав Росію виплатити хасидам $44 мільйони

0 коментувати
Хасиди домагаються повернення колекції Шнеерзона з кінця 80 років

Хасиди домагаються повернення колекції Шнеерзона з кінця 80 років

З Росії може бути стягнуто $43,7 млн штрафу за невиконання рішення федерального суду США від 2010 року, що стосується вимоги про повернення колекції єврейських релігійних текстів хасидам з громади Хабад Любавич

Відповідне рішення виніс американський суд, пише The Washington Post.

Йдеться про бібліотеку Шнеєрзона - 12 тисяч книг і 25 тисяч документів. Бібліотека Шнеєрзона є колекцією давньоєврейських книг і рукописів, зібраних любавицьким рабином Йозефом Іцхаком Шнеєрзоном. Частина колекції була націоналізована більшовиками в 1918 році і опинилася у фондах Ленінської (нині Російської державної) бібліотеки. Іншу частину Шнеєрзон вивіз з Радянського Союзу, емігрувавши в 30-х роках минулого століття.

Хасиди домагаються повернення колекції Шнеерзона з кінця 80-х років. У серпні 2010 року суд постановив, що давньоєврейські рукописи зберігаються в Росії незаконно. У відповідь МЗС РФ заявило про незаконність постанови суду.

17 січня 2013 року стало відомо, що федеральний суд у Вашингтоні прийняв рішення про накладення на Росію щоденного штрафу в $50 тисяч за невиконання винесеного вердикту.

20 червня 2013 року суддя у Вашингтоні визнав неправомірною відмову віддати Росії бібліотеку Шнеєрзона американським хасидам. Суддя назвав дії Росії протизаконними.

Раніше повідомлялося, що на святкування іудейського Нового року (Рош-Ха-Шан) до Умані прибула рекордна кількість прочан-хасидів. Разом з ними в місто прибули 15 поліцейських з Ізраїлю.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: