Американські вчені записали в ДНК рекордну кількість інформації

0 коментувати
Фізично ця інформація помістилася в обсязі, значно меншому, ніж кінчик олівця
Фото: Pixabay

Фізично ця інформація помістилася в обсязі, значно меншому, ніж кінчик олівця

Співробітники компанії спільно з ученими з Вашингтонського університету зберегли у формі нуклеїнової кислоти рекордну кількість даних - більше 200 мегабайт

Про це йдеться в блозі компанії Microsoft, передає N+1.

Зокрема, вченим вдалось записати на ДНК оцифровані твори мистецтва, 100 найвидатніших літературних творів з проекту Гутенберг, Загальну декларацію прав людини ООН більш ніж на 100 мовах, базу даних насіння некомерційної організації Crop Trust і кліп This Too Shall Pass групи OK Go у високому розширенні.

Керівник проекту з боку Microsoft Керін Стросс зазначив, що цей кліп був обраний, оскільки має багато паралелей з роботою дослідників.

За його словами,фізично ця інформація помістилася в обсязі, значно меншому, ніж кінчик олівця.

"Фактично, це пробірка, і розгледіти, що в ній щось є, можна лише з великим трудом. Це виглядає як трошки засохла сіль на дні", - пояснила Стросс.

За словами Луїса Сіза, який очолює проект зі сторони університету, робота стала можливою завдяки останнім досягненням біотехнологічної індустрії в області синтезу ("запис") і секвенування ("прочитування") нуклеїнових кислот. Тим не менш, для широкого використання ДНК як архівного носія інформації ще належить подолати безліч технологічних і економічних труднощів, зазначив він. У ході запису вчені конвертували нулі і одиниці цифрової інформації в чотири "букви" азотистих підстав: А (аденін), Ц (цитозин), Г (гуанін) і Т (тимін).

На підставі електронної версії отриманої послідовності компанія-підрядник Twist Bioscience синтезувала фрагменти ДНК довжиною 150 нуклеотидів кожен. Всього для запису знадобилося близько 1,5 мільярдів азотистих підстав.

На думку дослідників, в майбутньому ДНК може стати основним матеріалом для архівування інформації і запобігти кризі зберігання даних, оскільки вона дозволяє зберігати величезні масиви інформації в невеликому обсязі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: