Албанія відмовилася від розміщення центрів з прийому біженців навіть в обмін на членство в ЄС

27 червня 2018, 11:18
546
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Албанія проти відкриття на своїй території пунктів розміщення біженців

Прем'єр-міністр Албанії Еді Рама заявив, що його країна виступає категорично проти відкриття на своїй території пунктів первинного розміщення біженців.

В інтерв'ю Bild він зазначив, що Албанія не погодиться на подібні центри для біженців навіть в обмін на членство в Євросоюзі.

За словами албанського прем'єра, він в принципі не приймає того, щоб "складувати людей, як отруйні відходи, які нікому не потрібні".

Він додав, що Албанія готова внести справедливий внесок в розподіл мігрантів, однак це не означає, що вона має взяти на себе проблеми інших країн.

Рама закликав не перетворювати його країну "на хвилеріз", покликаний приборкати потік біженців.

Раніше біженці прибували в ЄС в основному через Середземне море, проте Італія, Мальта і Греція вже не в змозі приймати мігрантів в масовому порядку.

Тим часом, на думку глави Дональда Туска і канцлера Австрії Себастьяна Курца, Албанія може стати альтернативним вирішенням проблеми - в першу чергу з огляду на своє географічне положення.

Країна розташована на березі Адріатичного моря. Місцевий порт Дуррес має достатній потенціал для прийняття великої кількості біженців.