Адвокати Манафорта пояснили, чому у нього було три паспорти і чужий телефон

5 листопада 2017, 08:20
2059
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Адвокати Манафорта пояснили, чому у нього було три паспорти і чужий телефон  - фото

Фото: Mark Reinstein/Zuma Press

Телефон - для конфіденційності, а паспорт раніше загубив і довелося робити новий

Колишній політтехнолог Партії регіонів і екс-глава передвиборної кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт пояснив на досудовому засіданні, чому подорожував з мобільним телефоном, зареєстрованим на чуже ім'я, і наявність трьох паспортів

Про це повідомляє Bloomberg.

Адвокати Манафорта заявили, що Манафорт подорожував до Китаю і в інші країни з телефоном, зареєстрованим на псевдонім - ім'я його брата, - тому що хотів зберегти конфіденційність, працюючи політичним консультантом для високопоставлених клієнтів.

"Для багатьох громадян США, які виїжджають за кордон у справах і на відпочинок, доволі поширена практика захисту від можливих зломів і конфіскації їхніх електронних пристроїв і даних", - дали письмові пояснення до федерального суду адвокати Манафорта.

Вони додали, що у Манафорта був один паспорт для поїздок, а другий - для "надання з заявами на отримання візи в деякі зарубіжні країни".

За словами його адвокатів Кевіна Даунінга і Томаса Ценле, він втратив перший паспорт і отримав третій, перш ніж знайти оригінал через кілька місяців, про що повідомив до Державного департаменту.

Прокурори вважають, що телефон і кілька паспортів свідчать про те, що Манафорт може втекти зі США.

Нагадаємо, 30 жовтня американська влада пред'явила Манафорту звинувачення відразу по 12 статтям. Зокрема, серед них фігурує "змова проти інтересів держави". Частина звинувачень грунтується на його співпраці з екс-президентом України Віктором Януковичем.

Пізніше щодо Манафорта і його соратника Ріка Гейтса суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Президент США Дональд Трамп заявив, що всі звинувачення правоохоронних органів проти Манафорта не мають ніякого відношення до періоду роботи останнього на чолі штабу республіканців.

Згідно з наявною інформацією, Манафорт протягом останніх десяти років отримав від наближеного до Кремля російського олігарха Олега Дерипаски близько $60 млн. Це співробітництво почалося в 2007 році, коли вони представляли російські інтереси в Грузії.

Крім того, з 2012 по 2014 рік Манафорт був консультантом Партії регіонів екс-президента України Віктора Януковича, за що, за даними ЗМІ, він отримував тіньові виплати.

Всі подробиці читайте в спецтемі НВ Справа Манафорта.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською