Журнал Барвінок і книги Павличка. Адвокат опублікував списки визнаних екстремістськими книг з Бібліотеки української літератури

0 коментувати
У Барвінке теж знайшли екстремізм

У Барвінке теж знайшли екстремізм

Адвокат директора Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріної Іван Павлов опублікував текст культуролого-лінгвістичної та психологічної експертизи книг, вилучених в ході обшуку в бібліотеці

"У мене на руках черговий історичний документ - експертиза книг, вилучених в ході обшуку в Бібліотеці української літератури. Експертизу провів завідувач відділом психолінгвістики Інституту мовознавства РАН Євген Тарасов", - написав Павлов.

Згідно з документом, який адвокат виклав у Facebook, що пройшли експертизу 24 видання, в тому числі Голод в Україні, Україна або смерть і Ментальність орди, книги поета Дмитра Павличка (три видання), книга Симона Петлюри, буклет про командира УПА Романа Шухевича і добірка дитячого журналу Барвінок за 2015 рік.

Він зазначив, що в більшості видань, крім однієї книги Джорджа Сороса, експерт знайшов заклики до міжнаціональної ворожнечі. Приміром, називання Радянського союзу імперією в книзі Голод в Україні оцінюється як "негативна оцінка радянської влади".

У книгах Павличка, крім слова "москалі", експерт визнав антиросійськими словосполучення "кремлівські паразити", "петровська орда" і "кремлівські хрестоносці".

Нагадаємо, під час обшуку в Бібліотеці української літератури в Москві співробітники ОМОН вилучили журнал Барвінок і сім книг Дмитра Павличка.

 

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: