50 зі 100 в трунах: Журналісти Reuters з'ясували, що реальні втрати РФ в Сирії в рази більші, ніж офіційні

22 березня 2017, 13:06
Сирійська кампанія Кремля обходиться РФ значно дорожче, ніж про це говорить офіційна влада

Так, згідно з інформацією Reuters, реальні російські втрати у результаті бойових дій за період з кінця січня виявилися втричі більшими, ніж визнає Москва.

Як зазначається, про це можна судити з інтерв'ю з родичами і друзями загиблих, урядовцями, працівниками кладовищ, повідомлень регіональних російських ЗМІ про похорони та свідчень, зібраних групою розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT).

Відео дня

При цьому приховувати реальну статистику загиблих Міноборони РФ допомагає неофіційна приватна військова компанія Вагнер, на яку припадає більша частина втрат.

Зокрема, з 18 росіян, які загинули в період з 29 січня, що збігся з важкими боями за повернення контролю над відбитою раніше бойовиками ІД Пальмірою, військове відомство РФ визнало смерть лише п'яти.

У той же час, за словами жителя Геленджика Юрія Сокальського, загиблого від осколкового поранення в місті Тияс провінції Хомс, за півтора року з початку сирійської кампанії кількість убитих російських військових в рази більша.

"З кожних 100 осіб 50 повертаються в трунах", - згадує останній телефонну розмову з ним його знайомий.

У свою чергу Міноборони Росії розповідає про втрати в Сирії вкрай неохоче. І якщо загибель кадрових військових в разі розголосу в соцмережах і ЗМІ у відомстві часом визнають, то смерті найманців Вагнера навіть не коментують.

"Повідомлення в місцевих засобах інформації та соціальних мережах демонструють, що, починаючи з останніх чисел січня, в Сирії загинули ще більше росіян, ніж згадані 18 бійців, однак Рейтер не зміг отримати незалежні підтвердження загибелі цих людей", - зазначають журналісти.

Показати ще новини
Радіо NV
X