175 років в'язниці, 156 жертв домагань. Що відомо про справу лікаря олімпійської збірної США Ларрі Нассара

27 січня 2018, 10:26
2166
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ларрі Нассар залишок своїх днів проведе у в'язниці

Колишній лікар олімпійської збірної США з гімнастики Ларрі Нассар засуджений до 175 років в'язниці. Суд визнав його винним у сексуальних домаганнях. Жертвами Нассара, який обіймав свою посаду близько 20 років, стали близько 160 спортсменок, багато хто з них - неповнолітні.

 НВ розповідає про те, як проходив судовий процес і безславно завершилась кар'єра Нассара.

"Ви так і не усвідомили, що саме ви зробили"

Вирок Нассару пролунав 24 січня о суді штату Мічиган. До цього протягом семи днів були вислухані свідчення 156 жертв. Деякі з них пробачили його, але більшість розповіли схожі між собою шокуючі історії.

Нассар визнав себе винним у сексуальних домаганнях щодо 10 гімнасток, в тому числі і до учасниць олімпійської збірної, і приніс вибачення за скоєне.

Фрагмент промови Ларрі Нассара:

"Мої почуття не йдуть ні в яке порівняння з болем, травмою і емоційним спустошенням, які відчуваєте всі ви.

Немає слів, які могли б описати, наскільки глибоко я шкодую про те, що сталося".

Ларрі Нассар в суді / Фото ЕРА

Однак суддя Росемері Акваліна відкинула його вибачення і повідомила, що тепер він проведе решту свого життя у в'язниці.

Фрагмент промови судді Росемері Акваліни:

"Так само як для мене було честю вислухати свідчення моїх сестер, які пережили насильство, мені випала честь і привілей винести вам вирок. Ви, пане, не заслуговуєте на те, щоб коли-небудь знову опинитися на волі.

Ви так і не усвідомили, що саме ви зробили. Я би не дозволила вам навіть доглядати за моїми собаками.

Я щойно підписала розпорядження про приведення у виконання вашого вироку".

Суддя Росемері Акваліна / Фото ЕРА

Присутні в залі суду зустріли вирок Ларрі Нассару оваціями.

Під час суду стало відомо, що після визнання своєї провини Нассар відправив судді лист, де заявив, що звинувачення проти нього - наклеп. За його словами, колишні пацієнтки просто змусили його збрехати в надії заробити гроші і славу. Суддя Росемері Акваліна публічно прочитала лист, здивувавши присутніх. Колишній лікар писав, що був хорошим лікарем, а пацієнти, що дають зараз проти нього свідчення, раніше хвалили його і поверталися на прийом.

"Мені ніхто не вірив"

Підозри стосовно Нассара виникли ще в 2014 році. Тоді за результатами перевірки університет Мічигану, де він також працював, на три місяці призупинив з ним співпрацю.

А в 2015 році федерація гімнастики США, не надаючи справі розголосу, припинила співпрацю з Ларрі Нассаром через нарікання на його професійні якості.

Однак він продовжував приймати пацієнтів аж до 2016 року, коли він був публічно звинувачений в розпусних діях газетою Indianapolis Star.

Цього ж року Ларрі Нассар був засуджений на 60 років за зберігання і поширення дитячої порнографії.

У листопаді 2017 року Нассар зізнався в насильстві над сімома спортсменками в період від 1998 до 2015 року.

Ларрі Нассар засуджений до 175 років в'язниці / Фото ЕРА

Жертвами Нассара були імениті спортсмени. Чемпіонка лондонської Олімпіади МакКайла заявила, що вона, починаючи з 13-річного віку протягом семи років зазнавала сексуального насильства з боку колишнього лікаря збірної США з гімнастики.

Постраждали також золоті олімпійські призери Алі Райзман і Джордін Вібер. Показання жертв були напрочуд схожі, він не здійснював з ними статеві акти, але проникав в них пальцями. Багато з жертв розповідали, що були настільки молоді, що лише з роками зрозуміли, що з ними сталося.

Однією з перших жінок, які публічно звинуватили злочинця в сексуальних домаганнях, стала Рейчел Денхолландер - колишня гімнастка, зараз адвокат і мати трьох дітей. Вона емоційно розповіла про те, як колишній лікар олімпійської збірної США з гімнастики сексуально домагався її, коли їй було 15. "Мені ніхто не вірив, тому що мене ніхто не хотів слухати", - говорила вона.

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект