10 фактів про китайський готель Morpheus - першу в світі будівлю з екзоскелетом

24 червня 2018, 09:22
2024
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото Zaha Hadid Architects

Будівля має незвичайну "вільну" форму з декількома порожнинами

У Макао, гральній столиці світу, завершилося будівництво однієї з найбільш очікуваних будівель 2018 року - готелю Morpheus.

Журнал Новое Время наводить 10 фактів про цей проект, зведення якого обійшлося в $1,1 млрд.

1. Будівля стала одним з останніх проектів Захи Хадід (1950-2016) - першої у світі жінки-архітектора, яка отримала Прітцкерівську премію, аналог Нобелівської в світі архітектури. Хадід, ирако-британський архітектор арабського походження, реалізувала 32 архітектурних проекту в 16 країнах.

2. Готель, названий на честь грецького бога сновидінь Морфея, включає в себе 763 номери і 9 пентхаусів. Вартість найдорожчого номера - $11,12 тис. за добу.

3. Перший у світі архітектурний екзоскелет площею 18 тис. квадратних метрів забезпечує додаткову стійкість будівлі. Екзоскелет складається з 2,5 тис. сталевих і 1,2 тис. алюмінієвих елементів.

4. Готель є частиною грально-готельного комплексу City of Dreams. Це головний розважальний центр Азії, який у 2017 році відвідали 32 млн туристів.

5. Будівля складається з двох корпусів, з'єднаних між собою трьома мостами, між якими в центрі будівлі утворюються пустоти різного розміру. У мостах розташовані бари, ресторани та казино.

6. У готелі є басейн під відкритим небом, розташований на висоті 130 м.

7. Спа-салон обладнаний установкою Snow Garden, яка створює штучний сніг. А в тренажерному залі готелю Morpheus використовується технологія віртуальної реальності.

8. 12 скляних ліфтів відкривають панорамні види на місто і мальовничий внутрішній простір готелю.

9. Сітчаста структура фасаду будівлі створює природне затемнення і захищає приміщення від нагрівання.

10. Мармурова стійка готельної рецепції знаходиться в лобі з атріумом у три поверхи заввишки (35 м).

Читайте цей матеріал в свіжому номері журналу Новое Время - №23 від 21 червня 2018 року