Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Новий глава МЗС Польщі розповів, куди планує здійснити свої перші візити

9 січня, 19:03
558
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Яцек Чапутович: Продовжу політику свого попередника Вітольда Ващиковського

Новий очільник МЗС Польщі Яцек Чапутович розповів, до яких держав планує здійснити свої перші офіційні візити.

Як повідомляє Польське радіо, спочатку головний дипломат відвідає Болгарію, Німеччину, США, а вже потім Брюссель.  У цьому контексті міністр наголосив, що пріоритетом для Польщі залишається співпраця з Європейським Союзом.  

Чапутович додав, що продовжить політику свого попередника Вітольда Ващиковського та уряду загалом, яка надає великого значення регіональній співпраці.  У вівторок, 9 січня, в уряді Польщі пройшла ротація, за результатами якої главою МЗС замість Вітольда Ващиковського був призначений Чапутович.

 

У 2017 році відносини між Польщею та Україною істотно погіршилися через різне трактування спільної історії двох народів.

7 листопада президент Польщі Анджей Дуда заявив, що в українській політиці є чимало "людей з націоналістичними і антипольськими поглядами".

За словами Дуди, вони не сприяють розвитку відносин між двома країнами. Виходячи з цього, польський лідер звернувся з проханням до президента Порошенка прибрати таких політиків з української політичної сцени.

У відповідь президент Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі з метою запобігання подальшої ескалації напруги між двома країнами. 

2 листопада тодішній міністр закордонних справ Польщі Ващиковський анонсував запуск процедури, яка унеможливить в'їзд до країни громадянам України, які сповідують "антипольські погляди".