Щезнення чиновника. Як екс-голова Київської ОДА зник після гучної справи про хабар

12 вересня 2016, 10:34
298
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Максми Мельничук обіймав посаду голови Київської ОДА з початку лютого 2016 року

Колишній голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук зник після того, як на великому хабарі був спійманий його заступник Ігор Любко. НВ наводить всі подробиці про цей інцидент

З чого все почалося

Ввечері 9 вересня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що правоохоронці затримали Любка при отриманні хабара в 200 тис. грн від керівника департаменту агропромислового розвитку.

Згідно з озвученою Аваковим версією, Любко і Мельничук місяць тому дізналися, що ця чиновниця нібито виплатила 15 млн грн фермерам як компенсацію за бюджетною програмою. Вони вирішили, що без відкату не обійшлося і зажадали частку. Однак жінка знайшла інше місце роботи. У відповідь на це Любко і Мельничук вимагали 200 тис. грн за підписання розпорядження про її звільнення з формулюванням, яке би не перешкодило подальшому працевлаштуванню.

Посередником виступив начальник управління департаменту охорони здоров'я Київської ОДА Юрія Пуденко.

Одночасно із затриманням Любка правоохоронці провели 13 обшуків за місцями роботи і проживання всіх фігурантів справи, в тому числі і у Мельничука.Відставка Мельничука

Цього ж дня президент України Петро Порошенко підписав указ про відставку Мельничука. Відповідно до формулювання на офіційному сайті глави держави, голова Київської ОДА сам подав заяву.

Чутки про те, що Мельничук подав у відставку за власним бажанням, з'явилися ще 6 вересня. Однак сам він тоді не підтвердив, але і не спростував цю інформацію.

Мельничук обіймав посаду голови Київської ОДА з початку лютого 2016 року. У 2010 році був заступником Міністра аграрної політики. З лютого 2011 року до кінця 2012 року обіймав посаду директора Навчально-наукового інституту рослинництва, екології і біотехнологій Національного університету біоресурсів і природокористування України.

З квітня 2013 року займає посаду проректора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності НУБІП України. Також в 2013 році Максим Мельничук обраний академіком Національної академії аграрних наук України.

Мельничук зник

Дружина Мельничука Галина в 4 ранку 10 вересня написала в поліцію заяву про його зникнення. Вона зазначила, що востаннє розмовляла з ним о 16:30 9 вересня.

У свою чергу радник глави МВС, народний депутат Антон Геращенко заявив, що Мельничук сховався від слідства після затримання Любка.

Пізніше цю інформацію підтвердив Аваков, зазначивши, що Мельничук втік і слідство поки не володіє інформацією про його місцезнаходження. Рішення про ступінь його причетності та, відповідно, прийняття заходів по розшуку, буде прийняте після аналізу проведених обшуків та оперативних матеріалів судом. Розшук не виключений, підкреслив Аваков.

Голова Національної поліції Хатія Деканоідзе уточнила, що у Мельничука нині немає процесуального статусу. А що стосується процедури оголошення в розшук за наявності процесуального статусу у губернатора, за її словами, такі рішення приймає Генпрокуратура.

Любко: Я не винен

11 вересня Любко заявив, що заперечує свою провину, і попросив припинити його повноваження на час службової перевірки.

"Я не порушував закон і діяв на своїй посаді заступника голови ОДА виключно в рамках законодавства та своїх посадових обов'язків. Мені нема чого приховувати", - сказав він в ході апаратної наради в ОДА.