Жодних торгів та поступок Росії: П'ять ключових заяв Порошенка на форумі YES -2016

16 вересня 2016, 12:56
2815
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Петро Порошенко

У п'ятницю, 16 вересня, президент України Петро Порошенко відкрив 13-ту щорічну зустріч Ялтинської європейської стратегії Світ, Європа і Україна: шторми змін. Під час свого виступу президент акцентував увагу на російської агресії, проти якої Україна бореться протягом 2,5 років

Росія повинна виконати всі зобов'язання у сфері безпеки в Донбасі

Виступаючи на конференції Порошенко заявив, що без виконання Росією своїх зобов'язань у сфері безпеки в Донбасі, Україна не зробить ані кроку вперед.

"Жодного кроку вперед, поки російська сторона не відведе свої війська на безпечну відстань і не здійснить заходів у сфері безпеки".

Як зазначив Порошенко, Україна два роки бореться проти російської агресії, її назва дуже проста:

"Це не громадянська війна, не конфлікт в Україні, не щось інше, це просто агресія Російської Федерації проти суверенної і незалежної, вільної і демократичної України, і ми повинні використовувати тільки цей термін".

За словами президента, основним досягненням у цій сфері є стримування російської агресії від подальшого проникнення на українську територію.

"Вибори" у Держдуму Росії в окупованому Криму

За словами Порошенка, реакцією на вибори в Держдуму Росії в окупованому Криму повинні бути санкції:

"Ті, кого оберуть в російську Думу в Криму, насправді купують членський квиток в санкційний клуб. Ласкаво просимо в санкційний клуб".

Президент підкреслив, що Україна не визнає легітимність російських виборів на окупованій території, а репресивна політика керівництва РФ в окупованому Криму перетворює півострів в концентраційний табір.

Крим не є предметом торгу для України

Під час свого виступу президент наголосив, що питання приналежності Криму не є предметом торгу для влади Української держави, і варіант обміну півострова на врегулювання ситуації в Донбасі неприйнятний.

"Ми ніколи не приймемо і не будемо торгувати Кримом за гарне рішення щодо Донбасу. Крим – це українська територія", - заявив він.

Порошенко додав, що такий прецедент як легалізація анексії Криму Росією "не повинен мати місце в принципі".

"Нам кажуть, що кримське питання закрито з точки зору міжнародного права, але насправді воно ніколи і не відкривалося. Крим – це Україна по праву!", - підкреслив президент.

Відповідальність російського режиму за злочини проти України

Порошенко висловив переконання, що відповідальність за злочини Росії проти українських громадян повинні нести не окремі люди, а весь режим.

"Москва повинна зрозуміти, що ціна таких порушень буде тільки рости. Відповідні консультації з нашими партнерами вже йдуть. І однією з причин санкцій повинні бути так звані російські парламентські вибори, які проходять на території України".

Питання нових санкцій проти Росії

Порошенко зазначив, що висока частота повернення ЄС до питання продовження санкцій у відношенні Російської Федерації дає Москві шанс підірвати єдність Європи:

"Європейський Союз повинен змінити графік розгляду режиму санкцій проти Росії і перейти від піврічних до річних санкцій, часте повернення до цього питання призводить до занадто великих дискусій в Європейському Союзі і дає Росії шанс розхитати його єдність".

Також президент закликав міжнародне співтовариство ввести нові секторальні санкції проти Росії і уточнив, що є резон відновити поправки "Джексона-Веніка" щодо російського режиму.

За матеріалами Інтерфакс-Україна