Зеленський закликав виключити Росію з ЮНЕСКО

11 жовтня 2022, 21:56
Святогірська лавра, жовтень 2022 (Фото:Yevgen Goncharenko / Facebook)

Святогірська лавра, жовтень 2022 (Фото:Yevgen Goncharenko / Facebook)

Президент Володимир Зеленський під час звернення до ЮНЕСКО у вівторок, 11 жовтня, закликав виключити з організації та всіх її органів країну-агресора Росію.

Він нагадав, що російські окупанти атакують в Україні культурні та освітні заклади і завдавали ракетних ударів навіть по Бабиному Яру в Києві та меморіальному комплексу у Дробицькому Яру Харківської області. Загальна кількість пошкоджених російськими атаками об'єктів культурної спадщини, культурних інституцій та релігійних споруд - 540, майже 200 храмів пошкоджені або знищені.

Відео дня

Глава держави попросив ЮНЕСКО відправити чіткий сигнал про те, що світ не закриватиме очі на знищення історії, культури і спадщини, і закликав зробити виключення РФ історичним прикладом того, що «ніхто не терпітиме ворога культури, освіти і науки».

"...Чому представники Росії досі серед вас? Що вони роблять у ЮНЕСКО? Як взагалі можуть бути в ЮНЕСКО представники держави-терориста, яка пишається тим, які руйнування спричиняє в іншій країні?.. Держава-терорист точно не має права головувати в одному з ключових органів з охорони культурної та природної спадщини – Комітеті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Таке російське головування знецінює саму інституцію – її вагу, її репутацію", — наголосив Зеленський.

Під час звернення президент також повідомив, що Україна передає ЮНЕСКО номінаційне досьє Одеси для включення до списку Світової спадщини, і попросив підтримати місто.

Тільки під час масованого обстрілу регіонів України 10 жовтня Росія завдала удару по перехрестю в центрі Києва, поряд з яким розташовані дзвіниця Софійського собору, Володимирська гірка, корпуси КНУ імені Шевченка, Будинок вчителя, де працювала Центральна Рада, і дитячий майданчик у парку Шевченка.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X