Зеленський виступив на відкритті Kyiv Jewish Forum: Ми знаємо, що означає захищати свою державу та землю зі зброєю в руках

15 грудня 2021, 15:51
Володимир Зеленський, глава України (Фото:Пресслужба Офісу президента України)

Володимир Зеленський, глава України (Фото:Пресслужба Офісу президента України)

Президент України Володимир Зеленський виступив на третьому Kyiv Jewish Forum, що відкрився 15 грудня та присвячений 30-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Ізраїлем.

«Усі ви, напевно, чули вислів “Здається, ми знайомі все життя”.  На мою думку, він якнайкраще пасує до взаємин України та Ізраїлю. Незабаром від дня встановлення наших дипломатичних відносин буде 30 років, але здається, ми знайомі все життя. 1000 років налічує перша письмова згадка на івриті про Київ. В ньому народилася Голда Меїр, поруч, в Переяславі - Шолом-Алейхем, у Полтаві -  Президент Ізраїлю Іцхак Бен-Цві», – зазначив він під час виступу.

Відео дня

Зеленський додав, що на початку XX століття єврейська спільнота України була найчисленнішою і становила близько чверті всього єврейського населення світу, і що саме в Україні зародилися хасидизм, сіонізм та ідеологія створення власної ізраїльської держави. Згідно з Pew Research Center, за словами президента, 83% українців позитивно ставляться до євреїв, що є одним із найвищих показників у світі.

«Майже 2600 українців удостоєні звання Праведники народів світу. 14 травня ми вперше офіційно відзначили День їxньої пам’яті. Українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни», - наголосив Зеленський.

Глава держави додав, що зараз у країні реалізується проєкт Єврейської конфедерації України Праведники мого міста, який передбачає присвоєння вулицям, площам та скверам імен Праведників народів світу.

«Ми знаємо, як це – не мати власної держави. Ми знаємо, що означає захищати свою державу і свою землю зі зброєю в руках, ціною власного життя. Нас розділяють тисячі кілометрів відстані і об’єднують тисячі років спільної історії. В ній — українці та євреї завжди жили у мирі, гармонії та злагоді. Не бачимо жодних причин аби не продовжувати таке спільне життя», — наголосив український президент.

На форумі також виступив президент Єврейської конфедерації України, засновник Kyiv Jewish Forum Борис Ложкін, наголосивши, що однією з тем події стане обговорення успішного досвіду Ізраїлю та застосування його як в Україні, так і в інших країнах світу.

«Спікери приділять увагу унікальному досвіду Ізраїлю, громадяни якого стали визнаною стартап-нацією номер один у світі. Ми це обговоримо і спробуємо зрозуміти, як цей унікальний досвід можна перейняти», — заявив він.

Партнерами Єврейської конфедерації України у проведенні Kyiv Jewish Forum 2021 виступили Combat Antisemitism Movement та Center for Jewish Impact. НВ виступає інформаційним партнером заходу.

Перший Kyiv Jewish Forum відбувся у Києві в 2019 році та зібрав понад 500 учасників з усього світу. Аудиторія другого KJF, який торік проводився через пандемію в онлайн-режимі, склала вже 83 тисячі людей.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X