Заслання чи зачистка: Горбатюку, який заявив про готовність очолити ГПУ, запропонували посаду у Львівській області

23 березня 2016, 21:03
425
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На початку березня Горбатюк заявив про бажання стати наступником Шокіна

Керівництво Генеральної прокуратури України запропонувало начальнику управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергію Горбатюку очолити прокуратуру Львівської області, повідомив сам Горбатюк

Він зазначив, що в ГПУ дійсно запропонували йому стати прокурором Львівської області, однак у нього є ще багато роботи, яку слід зробити і не можна лишати на півдорозі, передає Українська правда.

"Мені це формулювалося, як підвищення. Ситуація несподівана і незрозуміла. Але будемо бачити, що буде далі", - додав Горбатюк.

Народний депутат Мустафа Найєм вже назвав таку пропозицію "засланням", оскільки депутати-єврооптимісти активно підтримують кандидатуру Горбатюка на посаду наступника Шокіна. Як наголосив депутат у своєму Facebook, "пана Горбатюка вічливо попросили… відправитися у заслання". Також він додав, що за його власною інформацією, один із заступників Віктора Шокіна відкрито пригрозив Горбатюку звільненням.

Колега Найєма, народний депутат Світлана Заліщук додала, що пропозиція для Горбатюка є не засланням, а зачисткою, або "послідовною реформою прокуратури".

"Сакварелідзе - перевірити щодо американських грантів. Каська на звільнення. Горбатюка - до Львова, - зазначила Заліщук у своєму Facebook.- Горбатюк на Різницькій - це наша остання барикада. Особливо символічно, що запрошення працювати у Львові відбулося після того, як адвокати Небесної сотні та ЄвроОптимісти підтримали його кандидатуру на генпрокурора".Разом з тим, представник ГПУ - прокурор Владислав Куценко - вже прокоментував скандал навколо "підвищення" Горбатюка. За словами Куценка, Горбатюку дійсно запропонували посаду прокурора Львівської області через наявність вакансії, однак примушувати його не будуть.

"Кілька днів тому з'явилася вакансія прокурора Львівської області. Людина пішла з роботи за власним бажанням, і департамент кадрової роботи ГПУ та керівництво почали роботу з пошуку кандидата, який займе відповідну посаду", - пояснив Куценко в ефірі телеканалу 112 Україна.

Він також запевнив, що якщо Горбатюк не бажатиме зайняти цю посаду, силоміць його ніхто не примушуватиме, таких намірів немає.

Нагадаємо, раніше начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що готовий очолити відомство.Віктор Шокін був призначений генеральним прокурором України 10 лютого 2015 року.

Нагадаємо, 16 лютого Порошенко закликав Шокіна і прем'єр-міністра Арсенія Яценюка подати у відставку. Він зазначив, що вранці того дня зустрічався з генпрокурором і особисто запропонував йому написати заяву про відставку, пояснивши це тим, що ГПУ не змогла заручитися підтримкою суспільства.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект