Зарплати, дороги та санкції. Про що розповів Порошенко на засіданні РНБО

14 вересня 2016, 07:00
1294
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Петро Порошенко під час засідання Радбезу

Президент України Петро Порошенко під час засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) ввечері 13 вересня окреслив бюджетні приорітети, заявив про необхідність продовження санкцій проти Росії та будівництва музеїв українським героям

Підвищити зарплати вчителів та медиків

Порошенко підкреслив, що підвищення зарплат представників освітньої галузі і фінансування медичної реформи є пріоритетним завданням на 2017 рік.

"Дуже важливо, що підвищення зарплат працівників освітньої галузі, вчителів, медичних працівників є пріоритетом, який поділяє президент і уряд", - сказав глава держави.

Він висловив сподівання, що такої позиції дотримується й парламентська більшість.

Президент також наголосив на необхідності забезпечення зростання в межах фінансового ресурсу оплати праці державних службовців.

Крім того, Порошенко наголосив на тому, що у цілому соціальні стандарти мають бути підвищені.

"Є тверда позиція про те, що незважаючи на скрутне становище, ми маємо забезпечити у 2017 році збереження і підвищення відповідного рівня соціальних стандартів", - сказав Порошенко.



Дороги у пріоритеті

Порошенко визначив одним із пріоритетів бюджетного фінансування будівництво доріг.

"У нас є спільна позиція, що 2016, 2017, 2018 роки мають бути роками дорожнього будівництва. Це те, що ми маємо продемонструвати як один із важливих пріоритетів, який на сьогодні маємо", - сказав президент.

За його словами, у порівнянні з 2013 роком у значній кількості областей фінансування ремонту та будівництва доріг зросло в 10 разів.



Санкції проти Росії

Порошенко наголосив на важливості та необхідності продовження санкцій проти Росії. Глава держави повідомив, що за спільною і узгодженою позицією з урядом у найближчі дні буде проведено спеціальне засідання Ради національної безпеки і оборони України, присвячене санкціям проти окремих юридичних і фізичних осіб Російської Федерації.

"Робиться це в чіткій координації з нашими партнерами з Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та партнерами по міжнародної коаліції на підтримку України", - зазначив президент.

5% ВВП на оборону

Порошенко заявив, що важливим є фінансування сектору безпеки і оброни України у 2017 році.

"Ключова позиція, яку ми маємо забезпечити цим проектом державного бюджету - 5% ВПП мають бути зафіксовані на видатки оборони і безпеки", - підкреслив Порошенко.

За його словами, загальна сума фінансування складає 129 млрд грн. Глава держави наголосив, що процес будівництва нової армії, нових Збройних сил - є і залишається його першим пріоритетом.



Музеї воїнам-АТО та Героям Небесної Сотні

Порошенко наголосив, що в Державному бюджеті 2017 року має бути передбачено фінансування будівництва Музею воїнам-АТО та Музею Героям Небесної Сотні.

Глава держави підкреслив, що вже більше двох років на сході України ведуться бойові дії і не можна забувати свого морального обов’язку перед тими, хто зробив важливий внесок у справу захисту Батьківщини.

"Наголошую на тому, щоб в Державному бюджеті була стаття, яка б передбачала будівництво пам’ятника та Музею воїнам-АТО, які віддали своє життя за свободу та незалежність нашої держави. Так само як і передбачені видатки на будівництво музею Героїв Небесної Сотні спільно із міським бюджетом міста Києва", - сказав глава держави.

Президент зазначив, що до Дня захисника України необхідно прозвітувати про Музей воїнам-АТО, а до річниці Революції Гідності - щодо музею Героїв Небесної Сотні.



Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект