17 жовтня 2018, середа

Заробітчани в законі. Рада легітимізувала українських трудових мігрантів

1 коментувати
Депутати ухвалили закон, який регулює права українців при наймі за кордоном

Депутати ухвалили закон, який регулює права українців при наймі за кордоном

Верховна Рада України ухвалила закон про зовнішню трудову міграцію

Депутати підтримали в цілому закон, який визначає правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту трудових мігрантів та членів їхніх сімей, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з законом, права трудових мігрантів, зокрема на належні умови праці, винагороду, відпочинок та соціальний захист, регулюються законодавством держави перебування і міжнародними договорами України. Заробітчани та їхні родичі можуть добровільно брати участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, а їхнє пенсійне забезпечення буде регулюватися відповідно до міжнародних договорів. Також за трудовими мігрантами та їхніми родинами закріпили право на освіту та право на задоволення їхніх національно-культурних, освітніх, духовних і мовних потреб.

Дія закону поширюється на мігрантів, які працюють за контрактом, які самостійно забезпечують себе роботою, надають оплачувані послуги або здійснюють іншу оплачувану легальну діяльність. У той же час документ не поширюється на дипломатів, студентів та біженців.

Закон вступає в силу з 1 січня 2016 року. Ухвалення цього закону є умовою для лібералізації візового режиму.

Наголошується, що раніше міністр соціальної політики Павло Розенко закликав депутатів вперше на законодавчому рівні визнати таку категорію громадян, як трудові мігранти.

Нагадаємо, понад 40% українських трудових мігрантів працюють нелегально.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: