Омбудсмен звернулась до Ради через «неконституційність» законопроєкту про олігархів. Разумков відреагував

6 вересня 2021, 18:19

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулась до Верховної Ради з листом про те, що законопроєкт про олігархів не відповідає Конституції. Парламент отримав лист, заявив глава ВР Дмитро Разумков.

Під час брифінгу в понеділок, 6 серпня, Разумков сказав, що зараз у Раді «розбираються і вивчають» лист:

«Після цього буде трохи більше інформації — і зможу більш розширено відповісти. Там є бачення, пов'язане з відповідністю Конституції. Але Конституцію ми тлумачити точно не можемо, [для цього] є посадові особи. А з іншого боку, там [є] питання, пов'язані з Венеційською комісією».

Відео дня

За словами Разумкова, цього тижня Рада не буде розглядати законопроєкт про олігархів, тому що він ще в профільному комітеті.

У листі Людмила Денісова говорила, що положення законопроєкту не відповідають Конституції, а їх реалізація   «призведе до порушень прав і свобод громадян», повідомляє Інтерфакс-Україна. Серед таких норм згадувались наділення президента і РНБО повноваженнями, не передбаченими Конституцією, обмеження прав людини залежно від майнового стану, опосередковане запровадження цензури в ЗМІ.

Омбудсмен запропонувала направити документ до Венеційської комісії перед ухваленням у другому читанні.

Раніше заступник голови парламентського комітету з питань фінансів Ярослав Железняк заявив, що до законопроєкту про деолігархізацію подали 1257 поправок.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про олігархів у першому читанні на засіданні 1 липня, його підтримали 275 народних депутатів.

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про олігархів 2 червня. Він також запропонував винести законопроєкт на всеукраїнський референдум, якщо парламент провалить голосування.

Слухайте подкаст на цю тему
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X