Кого в Україні можуть визнати олігархом і що це змінить — нардеп повідомив подробиці законопроєкту Зеленського

2 червня 2021, 23:33

Голова фракції Голос Ярослав Железняк розповів подробиці законопроєкту про олігархів, який президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради 2 червня.

У своєму Telegram-каналі Железняк повідомив, що законопроєкт діятиме 10 років. Олігархом визнають людину, яка відповідає трьом з чотирьох критеріїв:

  • бере участь у політичному житті;
  • має значний вплив на засоби масової інформації;
  • є кінцевим бенефіціарним власником монополії;
  • підтверджена вартість активів людини перевищує 1 млн прожиткових мінімумів (2 млрд 270 млн).

Відео дня

Участю в політичному житті вважається посада в уряді або Верховній Раді, в керівних органах політичної партії, фінансування діяльності політсили, політична агітація або проведення мітингів і демонстрацій з політичними вимогами.

Значний вплив на ЗМІ означає, що людина є бенефіціаром або контролером ЗМІ або продала таке ЗМІ після ухвалення закону і до набуття ним чинності людині, «що не має бездоганної ділової репутації».

За словами Железняка, рішення про визнання людини олігархом ухвалює Рада нацбезпеки і оборони. Після визнання олігархом людині забороняють здійснювати внески на підтримку політичних партій, бути покупцем (бенефіціаром покупця) в процесі приватизації об'єктів великої приватизації.

Також олігархи мають подати декларацію до НАЗК, а публічний службовець при контакті з олігархом або його представником повинен буде подати декларацію про такі контакти.

В Офісі президента раніше заявили, що закон про олігархів буде обмежений строком дії в десять років, а на його основі розроблять антитрастові закони, закон про лобізм та інші нормативно-правові акти, що «переформатують економічні та суспільні відносини в країні». Тексту документа поки немає на сайті парламенту.

27 травня видання ZN.UA повідомило, що в законопроєкті про олігархів буде три головних критерії, на підставі яких людина може вважатись олігархом. Такими критеріями називали участь у політичному житті, значний вплив на ЗМІ і контроль над значним обсягом господарської діяльності.

Але тоді радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що опублікована в ЗМІ версія тексту законопроєкту про олігархів не відповідає оригіналу.

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов раніше заявляв, що олігархами можуть визнати 13 осіб, але не назвав їхніх імен. За його словами, Зеленський доручив розробити закон про олігархів, «які на сьогоднішній день мають дуже великий вплив на нашу економіку, наші внутрішньополітичні і зовнішньополітичні процеси».

Згідно з рейтингом журналу НВ Топ-15 найвпливовіших олігархів України, в політичному сенсі найбільш впливовими є Ринат Ахметов, Петро Порошенко та Віктор Медведчук.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X