22 жовтня 2018, понеділок

Заарештовані мільярди сина Януковича: ЗМІ дізналися фірми та прізвища

0 коментувати
Олександр Янукович

Олександр Янукович

З кінця жовтня Печерський районний суд Києва видав низку дозволів слідчим МВС на арешт коштів на рахунках Всеукраїнського банку розвитку Олександра Януковича на суму понад 2,75 млрд грн

Арешти здійснено в рамках кримінального провадження, порушеного за фактами незаконного кредитування регіональних залізниць ВБР в 2013-2014 роках, пишуть Наші гроші.

Судом накладені арешти на рахунки самого Олександра Януковича, чотирьох юридичних осіб та 32 "підконтрольних йому фізичних осіб", зазначено в рішенні суду.

З судових рішень відомо, що фізичними особами виступали працівники ВБР. В тому числі це начальник відділу цінних паперів цього банку (на його депозитах заарештовані 113,299 млн грн), головний спеціаліст відділу супроводу і контролю активних операцій корпоративного бізнесу цього банку (71,84 млн грн), начальник сектору дизайнерських розробок банку (62,89 млн грн), начальник департаменту казначейства банку (59,87 млн грн).

Крім того, арештовано рахунки чотирьох фірм - ТОВ Мелон 8, ТОВ Комплекс Дружба, ТОВ Бенефіт-Консалт і ТОВ Лайтрум. Суми на їх рахунках не оприлюднені.

З цих фірм тільки одна безпосередньо пов'язана з Олександром Януковичем. ТОВ Комплекс Дружба зареєстровано в Краматорську на вільній від бойовиків терористичної організації ДНР території. Засновниками компанії є ПАТ Кепітал білдінг корпорейшн та ПАТ МАКО холдинг, кінцевим бенефіціаром яких зазначений безпосередньо Олександр Янукович.

ТОВ Мелон 8 через ланцюжок засновників виходить на ТОВ Інвестиційна будівельна група, відоме як один з співвласників ТОВ Столичний стиль, чиїм основним власником теж є Янукович-молодший.

ТОВ Бенефіт-Консалт зареєстровано в Донецьку на Романа Колягіна.

ТОВ Лайтрум було засновано Яною Шевкопляс в Донецьку, а зараз перереєстровано в Києві на Ішкузи Сейітмурадова і Умітджана Хайталієва.

Крім того, у березні суд дозволив заарештувати установчі документи кіпрських компаній Anearve limited і Tandice limited, а також документи про зв'язки останньої з банком Київська Русь, який до ліквідації належав Володимиру Братку.

Також відомо, що в рамках вищевказаного кримінального провадження слідчий майже рік тому заарештовував двох фізосіб. Їх відразу випустили під заставу - одного в розмірі 0,5 млн грн, другого під 1,22 млн грн. У жовтні справи проти них закрили, тому їх адвокати, які формально і вносили застави за клієнтів, добилися повернення грошей.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: