Заарештовані мільярди сина Януковича: ЗМІ дізналися фірми та прізвища

12 листопада 2015, 14:08
947
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Олександр Янукович

З кінця жовтня Печерський районний суд Києва видав низку дозволів слідчим МВС на арешт коштів на рахунках Всеукраїнського банку розвитку Олександра Януковича на суму понад 2,75 млрд грн

Арешти здійснено в рамках кримінального провадження, порушеного за фактами незаконного кредитування регіональних залізниць ВБР в 2013-2014 роках, пишуть Наші гроші.

Судом накладені арешти на рахунки самого Олександра Януковича, чотирьох юридичних осіб та 32 "підконтрольних йому фізичних осіб", зазначено в рішенні суду.

З судових рішень відомо, що фізичними особами виступали працівники ВБР. В тому числі це начальник відділу цінних паперів цього банку (на його депозитах заарештовані 113,299 млн грн), головний спеціаліст відділу супроводу і контролю активних операцій корпоративного бізнесу цього банку (71,84 млн грн), начальник сектору дизайнерських розробок банку (62,89 млн грн), начальник департаменту казначейства банку (59,87 млн грн).

Крім того, арештовано рахунки чотирьох фірм - ТОВ Мелон 8, ТОВ Комплекс Дружба, ТОВ Бенефіт-Консалт і ТОВ Лайтрум. Суми на їх рахунках не оприлюднені.

З цих фірм тільки одна безпосередньо пов'язана з Олександром Януковичем. ТОВ Комплекс Дружба зареєстровано в Краматорську на вільній від бойовиків терористичної організації ДНР території. Засновниками компанії є ПАТ Кепітал білдінг корпорейшн та ПАТ МАКО холдинг, кінцевим бенефіціаром яких зазначений безпосередньо Олександр Янукович.

ТОВ Мелон 8 через ланцюжок засновників виходить на ТОВ Інвестиційна будівельна група, відоме як один з співвласників ТОВ Столичний стиль, чиїм основним власником теж є Янукович-молодший.

ТОВ Бенефіт-Консалт зареєстровано в Донецьку на Романа Колягіна.

ТОВ Лайтрум було засновано Яною Шевкопляс в Донецьку, а зараз перереєстровано в Києві на Ішкузи Сейітмурадова і Умітджана Хайталієва.

Крім того, у березні суд дозволив заарештувати установчі документи кіпрських компаній Anearve limited і Tandice limited, а також документи про зв'язки останньої з банком Київська Русь, який до ліквідації належав Володимиру Братку.

Також відомо, що в рамках вищевказаного кримінального провадження слідчий майже рік тому заарештовував двох фізосіб. Їх відразу випустили під заставу - одного в розмірі 0,5 млн грн, другого під 1,22 млн грн. У жовтні справи проти них закрили, тому їх адвокати, які формально і вносили застави за клієнтів, добилися повернення грошей.

Головне

Країни

Сьогодні, 06:27

article_img
Прокурори США надали суду докази брехні Манафорта
Країни

Вчора, 15:30

article_img
У Сирії під час атаки терориста-смертника загинули 15 осіб, включно з військовослужбовцями США - ЗМІ
Події

Вчора, 18:01

article_img
На Донбасі у результаті знищення вантажівки поранено 10 українських військових, четверо у важкому стані

Вибір редакції

Події

Вчора, 15:52

article_img
Заради дитини. В Україні пропонують урівняти права батьків-одинаків
LIFE

Вчора, 11:24

article_img
Україна - на 39 місці. Названо країни, які будуть найпопулярнішими в Instagram в 2019 році
Політика

Вчора, 21:45

article_img
На останню копійку, але на широку ногу. Екс-заступник голови ЦВК Андрій Магера - про президентські вибори і політичну агітацію

ТОП 3

Політика

15 січня, 22:03

article_img
Геннадій Кернес: Я поясню, чому підтримую Порошенка – інтерв'ю НВ
13223
Політика

Вчора, 12:45

article_img
Кернес порівняв Порошенка і Тимошенко як майбутніх кандидатів у президенти
5644
Політика

Вчора, 10:51

article_img
Дав гарантії. Кернес розповів, чому підтримує Порошенка
3011